GündemPolitika

6’lı Masa Dağıldı mı? İşte Meral Akşener’in Açıklamaları!

6’lı masanın yaptığı toplantıdan sonra Meral Akşener’in yaptığı açıklamalar dikkat çekti. Meral Akşener’in yaptı açıklamalara göre 6’lı masa yoluna 5’li masa olarak devam edecek. Akşener, yaptığı açıklamada kullandığı ifadelerle dikkatleri üzerine çekti.

 

İyi Parti Lideri Meral Akşener; Biz Bugünlere Dayatmalara Direnerek Geldik!

 

“Nasıl ki 2010 yılında milletin istikbaline kastedenlerin karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.”

“Nasıl ki 2015 yılında milletin canına kıyanların karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.”

“Nasıl ki 2017 yılında milletin kaderini tek bir kişinin iki dudağı arasında mahkum etmek isteyenlerin karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.”

“Nasıl ki 2018 yılında milletimizi iki yumruk arasına sıkıştırıp birlik ve beraberliğinden etmeye çalışanların  karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.”

“Nasıl ki 2019 yılında milletin iradesine hipotek koymaya çalışanların karşısında durduk, bugün de aynı yerde dimdik duruyoruz.”

“Nitekim 2023 yılında Cumhuriyetimizin yeni asrında milletimiz Cumhuriyetimizin yıpratılan değerleri için, tarumar edilen değerlerimiz için, pranga vurulan Cumhuriyetimiz için bir büyük mücadele verirken ceketimi assam aday ederim diyenlerin karşısında da dimdik duruyoruz, durmaya da devam edeceğiz.

“Bizim seçimimiz dün de belliydi, bugün de belli. Bizim yolumuz dün de aynıydı, bugün de aynı.”

“Karşımıza kim dikilirse dikilsin kim çıkarsa çıksın bizim itirazımız dün de aynıydı, bugün de aynı.”

“Biz bugünlere dayatmalara direnerek geldik. Biz bugünlere kirli pazarlıkları reddederek geldik. Biz bugünlere alışılmış yenilgilere karşı çıkarak geldik.”

“Nitekim siyasetimizin merkezine milletimizi alıp memleketimizi il il ilçe ilçe karış karış gezdik. Milletimizin hem dert ve isteklerini hem iktidara yönelik şikayetlerini hem de bizden beklentilerini dinledik. Nasıl ki dinlediğimiz dertleri, istek ve şikayetleri not edip milletimizin sesini iktidara duyurduysak aynı zamanda bizden beklentilerini de duyurmak için yılmadan yorulmadan çalıştık.”

6’lı Masadan Kemal Kılıçdaroğlu Kararı!

Meral Akşener ;

“ Biz İyi Parti olarak demokrasiye olan inancımız gereği her daim ortak aklın ışığında sorunları ve çözümleri konuşabilmeyi hem çağın hem de aklın bir gereği olarak gördük. Bu sebeple de geçtiğimiz sene milletimiz ve memleketimizin ihtiyaçlarını düşünerek 5 siyasi parti ile birlikte çok önemli bir adım attık. Tüm farklılıklarımıza rağmen Türkiye için ortak dertlerimize ve bu dertlerin çözümüne yönelik önerilerimize dair güçlendirilmiş parlementer sistem, anayasa değişikliği ve ortak politikalar metni gibi birçok konuda mutabakat sağladık ve dün gerçekleşen toplantıda nihayet ortak Cumhurbaşkanı adayının kim olacağını tartıştık.

Bu doğrultuda 5 siyasi parti tek bir ismi dile getirerek Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı yönünde görüşlerini beyan ettiler. Biz İyi Parti olarak 3 yılı aşkın bir süredir sokaklarda dükkanlarda ve meydanlarda sıklıkla duyduğumuz, milletimizin yoğun bir teveccüh gösterdiğine hemen her yerde şahit olduğumuz ve yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında da uzun süredir Sn. Erdoğan’a karşı açık ara kazandığını gördüğümüz iki ismin adaylığı konusunda görüşümüzü beyan ettik. Bu iki isim Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sn. Mansur Yavaş ile İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu idi.

Akşener; “Cumhurbaşkanı adayının rasyonel ve objektif bir usul ile belirlenmesini önerdik, reddedildi!”

iyi parti meral akşener

Bunun da yanında aday belirleme sürecinin sağlıklı yönetilmesi için her bir siyasi partinin ayrı ayrı belirleyeceği araştırma şirketlerinin yapacakları çalışmalar ışığında ortak Cumhurbaşkanı adayının veriye dayalı, rasyonel ve objektif bir usul ile belirlenmesini de önerdik ancak bu önerimiz masadaki paydaşlar tarafından net bir dille reddedildi. Milletimizin haklı beklentilerini masanın kararlarına yansıtma çabamız reddedildi ve 6’lı masanın son toplantısında bir tırnak içi anlayışa varıldı. Bu vesileyle anlamış olduk ki şahsı hırslar Türkiye’ye tercih edilmiştir. Anlamış olduk ki kişisel ajandalar uğruna mubah sayılan kuyruklu yalanlar milletin kazandığı bir büyük hakikate tercih edilmiştir. Anlamış olduk ki yenilgi yenilgi büyüyen küçük hesaplar 85 milyonun kazandığı kutlu bir zafere tercih edilmiştir.

“Aziz milletim biz İyi Partiyi bunun için kurmadık, kurulduğumuz ilk günden beri önce ben, önce İyi Parti demedik. Önce millet önce memleket demekten asla vazgeçmedik. Bir kez bile milletimize verdiğimiz sözden dönmedik. Yeri geldi parti çıkarlarımızı göz ardı edip milletimiz için fedakarlık ettik. Yeri geldi şahsı meselelerimizi kenara itip milletimiz için feragat ettik. Yeri geldi siyasi hesapları reddedip milletimiz için inat ettik. Hakarete uğradık dişimizi sıktık, iftiraya uğradık göğüs gerdik, linç edildik yıkılmadık. Bıkmadan usanmadan vazgeçmeden konuştuk anlattık dinlettik ancak ne yazık ki olmadı olmadı. Üzülerek söylüyorum geldiğimiz son noktada dün itibariyle 6’lı masa artık millet iradesini kararlarına yansıtma kabiliyetini kaybetmiştir. Milletimizin ortak iyiliği için iyi niyetle oturduğumuz bu masa artık potansiyel adayların tartışılabildiği bir ortak akıl platformu olmaktan çıkmış, tüm alternatiflerin kara listeye alınarak tek bir adayın tasdiki için çalışan bir noter masasına dönüşmüştür.

“Ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız”

Geçtiğimiz bir yıllık süreçte ülkemizde demokrasinin yeniden inşası için oldukça önemli bulduğumuz çok kıymetli imzalar attık. Dolayısıyla biz ne olursa olsun biz imzamızın ve milletimize verdiğimiz her sözün arkasındayız. Ancak ne bir kumar masasında ne de bir noter masasında olmayacağız.  85 milyonun geleceğini kişilerin tahakkümüne teslim edip tahliye atmayacağız. Cumhuriyetimizin yeni asrını göz göze hiç etmeyeceğiz. Milletimizin kazanma ümidini yok etmeyeceğiz.

Türk devletinin varlığını Türk milletinin iradesini bir kişinin iki dudağı arasına bırakmayacağız. Ülkemizi sadece kriz yöneten bir ucube sisteme mahkum etmeyeceğiz. İlk gün olduğu gibi bugün de ben değil biz demeye devam edeceğiz. Millet iradesine uzanan elleri çekecek, tüm dayatmaları yıkacak ve milletimizin sesini tüm Türkiye’ye duyuracağız.

Meral Akşener ‘den Yavaş ve İmamoğlu’na Çağrı!

İşte bu yüzden sizlerin aracılığıyla Sn. Mansur Yavaş’a Sn. Ekrem İmamoğlu’na bir çağrıda bulunmak istiyorum:

“Değerli başkanlarım siz bu milletin iradesiyle seçildiniz. Üzerinize atılan her iftiradan alnınızın akıyla çıktınız. Tüm engellemelere rağmen uzun uzun çalıştınız. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Milletimizi enkazın altında bile yalnız bırakmadınız. Ne mutlu size ki milletimiz gayretinizi gördü, yanınızda durdu. Samimiyetinizi anladı, başının üstünde taşıdı. Milletimiz sizleri sevdi, bağrına bastı ve bugün de çok kritik bir kırılmanın eşiğinde sizi göreve çağırıyor. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi vatanın bütünlüğü milletin bağımsızlığı tehlike altındayken, kurumlarımız yıpratılıp içleri boşaltılırken devletimizin itibari ciddiyeti ve hafızası bugün birer birer yok edilirken 100 yıl önce olduğu gibi bugün de saray hükümeti üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeyi milletimizi yokluğa mahkum ederken 100 yıl önce olduğu gibi bugün de istiklalini yine kendi azim ve kararına bağlamıştır. Size de ateşten bir gömlek giymeyi vazife kılmıştır. Bu vazife Cumhuriyetimizin yeni asrının şafağında yeni bir sayfa açma vazifesidir. Bu vazife sadece bir dayatmayı topyekun bir dayatmacılığı yıkma vazifesidir. Bu vazife sadece bir kişiyi değil, kendini milletten büyük gören çirkin bir zihniyeti yenme vazifesidir. Bu vazife sadece bir seçimi değil, geleceğimizin tüm seçimlerini kazanma vazifesidir. Bu vazife milletin sesini duyma vazifesidir. Bu vazife millet iradesini yeniden hakim kılma vazifesidir. Bu vazife milletin hakkını millete teslim etme vazifesidir. Bu vazife Cumhuriyetimizin 100. Yılında Atatürk’ümüzün muasır medeniyetler hedefine ulaşma vazifesidir.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu