Ekonomi

Altın haftaya kazançla başladı

Altın yeni haftanın ilk saatlerinde satıcılı bir başlangıç yapmasına rağmen, kazançla bir günü tamamlamayı başarmış oldu. 1948 dolar/ons seviyesinden haftaya başlayan sarı maden, seansın ilk işlemlerinde satıcılı bir seyir izleyerek 1938 dolar/ons seviyesine kadar geri çekildi. Seans sonuna doğru ABD’nin açılışıyla birlikte alıma dönen sarı maden, hızlıca kendini 1950 dolar/onsun üzerine attı. Dün ABD’de açıklanan Hizmet PMI verileri beklentilerin altında kalmasıyla sarı maden güç kazanarak seansı artıda kapatmayı başardı. 1962 dolar/onstan kapanış yapan sarı maden, yüzde 0,7 kazançla haftaya başlamış oldu.

 

Gümüş altının aksine satıcılı bir günü daha geride bırakarak yeni haftaya kayıpla başlamış oldu. 23,62 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan beyaz maden, 23,57 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 0,2 kaybı hanesine yazdı.

 

Platin günün en çok değer kazanan kıymetli madeni olarak öne çıkarken, son bir haftanın en yüksek seviyeden kapanışı yapmış oldu. 1004 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1033 dolar/onstan günlük kapanış yaparak yüzde 2,9 kazancı hanesine yazdı.

 

Paladyum seansı kırmızıda kapatan bir kıymetli maden olarak öne çıkarken, 1400 dolar/onsun üzerinde kalmayı başardı. 1417 dolar/ons seviyesinden güne başlayan paladyum, 1405 dolar/onstan kapanış yaparak yüzde 0,9 kayıpla günü tamamladı.

Kaynak TROY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu