Politika

Altun: “2023 yılında dahi CHP zihniyetinde bir değişiklik olmadığını görüyoruz”

Altun’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Üstadın o gün o samimi, inanç dolu sözleri sarf ettiği o konuşmada, tarihi günde Sayın Cumhurbaşkanımızın o programın sunuculuğunu yapıyor olması da zannederim not etmemiz gereken çok önemli tevafuklardan biridir. Necip Fazıl Kısakürek’in davası aynı zamanda Batı’nın fikri ve maddi tasallutuna karşı mücadeleyi merkeze alan da bir uğraştır. Necip Fazıl, Batı’nın sömürge düzenine karşı çıkmış ve Batı’nın sömürge düzenine karşı bu milletin direnme imkanı olduğunu gür sedayla haykırmış bir isimdir. Türkiye’nin bütün alanlarda bağımsızlığının tahkim edilmesi ve Batı sömürge sistemine karşı güçlü bir şekilde, gür bir sedayla ortaya bir sistem konulması da yine bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde gerçekleşmiştir.

Üstat Necip Fazıl’ın dönemin CHP iktidarına yönelik eleştirileri nedeniyle sık sık yargılandığını, tutuklandığını, Büyük Doğu dergisinin kapatıldığını ve büyük zulümlere maruz kaldığını da biliyoruz. Ne yazık ki 2023 yılında dahi CHP zihniyetinde bir değişiklik olmadığını görüyoruz. Aynı jakoben zihniyet bugün de aramızda yaşamaya devam etmektedir. Ne mutlu ki bugün bu jakoben zihniyet iktidarda değildir.

Bu jakoben zihniyet Büyük Türkiye davasının önüne engel olmaya gayret sarf etmektedir. Hatta bu zihniyet bugün Türkiye düşmanı terör örgütlerinin umut bağladığı bir pozisyona evrilmiş durumdadır. Bu kabul edilemez siyaset düşmanlığına, siyasetsizliğe karşı aziz milletimizin umudu ise yine Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bu milletin umududur. Recep Tayyip Erdoğan, Türk dünyasının umududur. Recep Tayyip Erdoğan, İslam ümmetinin umududur.

İnanıyorum ki aziz milletimiz Büyük Türkiye davasına ve bu davanın liderine sahip çıkacak ve 28 Mayıs’ta bir kez daha Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duracaktır. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan, Necip Fazılların, Necmettin Erbakanların davasının tekerleğinin tümsekte kalmayacağını gösteren liderdir.

Bu duygu ve düşüncelerle mütefekkir ve şair üstat Necip Fazıl Kısakürek’i vefatının 40’ıncı yıl dönümünde rahmetle ve milletle yad ediyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu