Politika

Babacan: “Tam demokrasiye ulaşmamızı gönülden diliyorum”

Babacan, Türkiye’nin her köşesinde demokrasi aşığı evlatlarıyla büyüyen bir ülke olduğunu dile getirerek,  “Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun. Çok partili demokrasiye geçtiğimizden bu yana her seçimde seçime katılım oranı çok yüksek. Özellikle bu ikinci turda vatandaşlarımıza çağrım; mutlaka sandık başına gitmeleri ve iradelerini ortaya koymaları. Ülkemizin yarınlarını şekillendirecek o çok kıymetli ve önemli tercihlerini açıkça sandık başında söylemeleri.” ifadelerini kullandı.

“Sandık görevlilerimizi işlerinin başında olmasını özellikle rica ediyorum”

Sandık görevlisi ve müşahitlere teşekkür ederek, kendilerini tebrik eden Babacan, şunları kaydetti:

“Onlar tek bir oyun bile zayi olmaması için, tek bir oyun bile milli iradeye tam olarak katılması için büyük gayret gösteriyorlar. Sandık sonuç tutanakları tamamlanıp imzaya bağlandıktan sonra zarflar sağlam çuvallara konuluncaya kadar bütün sandık görevlilerimizin işlerinin başında olmasını özellikle rica ediyorum. Bazen yorgunluk oluyor, öyle olmayacağına inanıyorum. Sandık sonuç tutanağı, seçimin tapusu. İtirazlar da olsa, farklı gelişmeler de olsa nihayetinde o tapuya bakılıyor.”

“Ümit ediyorum ki seçimler demokrasinin ilerlemesine vesile olur”

Babacan, demokrasinin çok kıymetli bir değer olduğunu belirterek,  “Ümit ediyorum ki bu seçimler ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olur. Demokrasi; sadece seçimden seçime işleyen bir mekanizma da değil. Demokrasi; iki seçim arasında sivil toplumla, meslek örgütleriyle sürekli istişare halinde olmak, basının hür olması demek. Umarım demokrasimiz, tam demokrasiye doğru kuvvetli adımlarla yürür. Bu büyük ve güzel ülkemizde demokrasinin ilerlemesini ve tam demokrasiye ulaşmamızı gönülden diliyorum.” dedi.

“Bütün sandıklarda ortak seçim güvenlik sistemi çalışacak”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak sandık sistemi olduğundan bahseden Babacan, “Ona kendi arkadaşlarımızı yazdırdık. Yaklaşık 48 bin isim verdik ortak havuz. Bin 166 tane de avukat ismi verdik. Dolayısıyla bütün sandıklarda altı partinin ortak seçim güvenlik sistemi çalışacak. Bizim de arkadaşlarımız katkıda bulunacak.” şeklinde konuştu.

Babacan, seçim sonuçlarını partisinin genel merkezinde takip edecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu