Gündem

Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zaferini Kayserililerle kutladı

Meydana kurulan dev ekranda 13’üncü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması canlı yayınlanırken, sahneye Cumhur İttifakı’nın tüm ortakları davet edildi. Başkan Büyükkılıç da sahneye davet edilerek, kalabalığı selamladı.

Milli Savunma Bakanı Akar, kalabalığa hitap ederek, “Desteklerinizden, teveccühlerinizden dolayı sizlere en içten teşekkür ediyorum. Bir Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızı nasıl karşıladıysak, aynı şekilde kutlamayı da büyük bir dikkatle, büyük bir nezaketle, barış içerisinde, huzur içerisinde, büyük bir sevgi ve coşkuyla, herkesi kucaklayarak kutlayacağız” diye konuştu.

Bakan Akar’dan, Başkan Büyükkılıç’a teşekkür

Başkan Büyükkılıç’a da teşekkür eden Bakan Akar, “Onların emeği, onların alın teri var, en kalbi duygularımla teşekkür ederim” dedi. Kalabalık da ‘Kayseri seninle gurur duyuyor’, ‘En Büyük Başkan, Memduh Başkan’ diye sloganlarla alkışladı.

Kayserililere seslenen Başkan Büyükkılıç, “Sizler bizim gururumuzsunuz, iyi ki varsınız. Her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Cenab-ı Allah sizlerden razı olsun. Yerli ve milli duruşun merkezlerinden birisi olarak Kayseri’mizi Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında yer alarak gösterdiğiniz için sizlere minnet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“İstikrar sürecek, Kayseri büyüyecek, gelişecek”

Kalabalık ile birlikte İstiklal Marşı’nın bir kıtasını okuyan Başkan Büyükkılıç, kalabalığa şöyle hitap etti:

“İyi ki varsınız, sizler mesajı vereceğiniz yerlere verdiniz, Kayseri dediniz, ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında, vatanına, milletine, devletine sahip çıkarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yolundayız’ dediniz. Bu çalışmalarda bizden desteklerini esirgemeyen başta gençler olmak üzere hanım kardeşlerimize, beyfendilere, sevgili yavrularımızın dualarına, her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. İstikrar sürecek, Kayseri büyüyecek, gelişecek. İstikrar sürecek, Türkiye büyüyecek, gelişecek. Bu ülkenin önünü kesmek isteyenlere sizler ‘dur’ dediniz.”

Başkan Büyükkılıç, birlik, beraberlik ve dayanışma mesajı vererek, “Hep beraber biriz, beraberiz, kardeşiz, hep beraber Türkiye’yiz. Surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes. Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es. Her birinizin alnından öpüyorum. Bu birlik, beraberlik ile aşamayacağımız hiçbir engel yok. Sağ olun, var olun, Allah’a emanet olun” şeklinde konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise “Biz, ‘Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Sayın Cumhurbaşkanımız ülkücülere emanettir, ülkücüler emanete ihanet etmez, ülkücüler delikanlı olur, delikanlı sözünde durur’ demiştik. Cenab-ı Allah’ın izniyle, sizlerin desteğiyle, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, tüm terör örgütlerine rağmen, tüm Türkiye karşıtlarına rağmen yeniden cumhurbaşkanımız olmuştur, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu