İzmir Haberleri

Başkan Soyer: “Geleceğimizin en kuvvetli ışığı sizlersiniz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İZFAŞ’ın destekleriyle Bilim Kahramanları Derneği tarafından düzenlenen Dünya Robot Olimpiyatı Türkiye 2023’ün kapanış ve ödül törenine katıldı. Kazanan takımlara ödüllerin verildiği Fuar İzmir’deki programda Bilim Kahramanları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatma Bezek, Bilim Kahramanları Derneği Genel Sekreteri Aslı Yurtseven, İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, dernek yöneticileri, yarışmacı takımların temsilcileri ve aileleri yer aldı.

“Geleceğimizin en kuvvetli ışığı sizlersiniz”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 2024 yılının Kasım ayında Dünya Robot Olimpiyatı (World Robot Olympiad-WRO) Uluslararası Finali’ne İzmir’in ev sahipliği yapacağını söyleyerek çok heyecanlı olduklarını vurguladı. Başkan Soyer “Bizi gururlandıran tüm gençlerimize onların yolunu açan velilere, bilim kahramanlarına, destekçilerine, İZFAŞ’a, gönüllülere çok teşekkür ediyorum. Geleceğimizin başka bir ışığı yok. Geleceğimizin en kuvvetli ışığı sizlersiniz, bu genç yavrularımız, bu pırıl pırıl zihinler, çalışan akıllar. Çok mutluyum. Şurada kısacık zaman içinde o kadar güzel projelerle karşılaştım ki hakikaten her birinizle iftihar ediyoruz. Bütün çocuklarımızı kucaklıyorum, bütün kalbimle tebrik ediyorum. İnşallah 2024’te dünyada varlığınızı göstermek için çok büyük bir fırsatı hep beraber burada yaratıyor olacağız. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız” diye konuştu.

Açık Klasman Küçük Yıldızlar’da birinciliği kazanan TAKEV Özel Ortaokulu’na ödülünü Başkan Soyer verdi.

Kazananlar

Kurallı Klasman Küçük Yıldızlar’da birinciliği Bireysel (ALBATROS), ikinciliği Alanya Bilim ve Sanat Merkezi (ROBALANYA), üçüncülüğü Özel Erarslan Ortaokulu (CODE MASTERS), Kurallı Klasman Yıldızlar’da birinciliği Özel Altaş Ortaokulu (JUNIOR), ikinciliği Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi (ROBARMY1), üçüncülüğü Özel Çakabey Lisesi (6TH DIMENSION); Kurallı Klasman Gençler’de birinciliği Özel Çakabey Lisesi (ÇAKATECH). ikinciliği Özel Altaş Fen Lisesi (SENIOR ALTAŞ), üçüncülüğü Tavşanlı 15 Temmuz Şehitler Fen Lisesi (ROBOTAV) aldı.

Açık Klasman Küçük Yıldızlar’da birinciliği TAKEV Özel Ortaokulu (TAKEV STARS), ikinciliği Koldere Şehit Mehmet Burhan Ortaokulu (MLS JUNİOR), üçüncülüğü Özel İzbilim Koleji Ortaokulu (İZTECH TEAM),  Açık Klasman Gençler-Yıldızlar’da birinciliği Şehzadeler Kendin Yap Atölyesi (PROVIDERS),  ikinciliği Manisa TOBB Bülent Koşmaz Fen Lisesi (GODZİLLAROBOTİCS) , üçüncülüğü Şehzadeler Kendin Yap Atölyesi (CONNECTORS) kazandı.

Spor Klasman’da birinciliği Özel Ordu Bahçeşehir Ortaokulu (INVICTUS), ikinciliği Dr. M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi (SİRİUS-A), üçüncülüğü Özel Ordu Final Fen Lisesi (DRAGUT) aldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu