İzmir Haberleri

Çeşme Ovacık’ın kanalizasyon sorunu çözüldü

İZSU Genel Müdürlüğü, şehirde doğayı koruyarak yaşam kalitesini artırmaya yönelik yatırımlarını sürdürüyor. Turizm merkezi Çeşme’nin artan nüfusu nedeniyle başka içme suyu olmak üzere yoğunlaşan ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen projeleri hayata geçiren İZSU, 17,5 kilometrelik atık su iletim hattının yapımını da tamamladı.

Ovacık bölgesine hizmet eden yeni hattın devreye alınmasıyla 1994 yılından bu yana kullanımda olan derin deşarj hattı kapatıldı. Atık sular, devreye alınan yeni hat ve terfi merkezleri aracılığı ile revizyon çalışmaları tamamlanan Alaçatı Atıksu Arıtma Tesisi’ne iletiliyor ve tesiste arıtıldıktan sonra deşarj ediliyor.

İletim hatları yenilenmesi ve TM2 – TM6 terfi merkezlerinin modernizasyonu ile birlikte atık suların Alaçatı Atıksu Arıtma Tesisi’ne verilmesini sağlayan proje, ilçenin artan nüfusuyla birlikte büyüyen altyapı ihtiyacına da cevap verecek. 140 milyon liralık bedelle tamamlanan yatırım, mavi bayraklı plaj sayısını her geçen yıl artıran İzmir açısından önem taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu