Spor

Fenerbahçe Beko Avrupa Arenasında Mağlup Taraf Oldu

Fenerbahçe Beko Avrupa arenasında mağlup olan taraf oldu. Oldukça çekişmeli geçen maç sonucu taraftarları üzse de oynanan oyun gelecek için umut verdi. İşte detaylar..

Avrupa basketbolunun en prestijli turnuvası olan THY Euroleague turnuvasının 24.haftasında Ülker Spor ve Etkinlik salonunda oynanan maçta temsilcimiz Fenerbahçe Beko İtalya temsilcisi Olimpia Milano ile karşılaştı. Mücadele dolu geçen bu maçta Fenerbahçe Beko avrupa arenasında mağlup olan taraf oldu.

Neredeyse başa baş geçen ilk iki periyot sonucunda temsilcimiz İtalyan temsilcisine karşı çetin bir mücadele verse de 35-37’lik skorla soyunma odasına girdi. Müsabakanın ilk devresinde temsilcimiz adına en üretken oyunculardan bir tanesi Motley oldu. İkinci periyotta hücumda oldukça tutuk bir oyun oynayan temsilcimiz son dakikalarda Guduric ve Booker’in üretken oyunuyla devreyi 2 sayı farkla kapattı.

Üçüncü ve Dördüncü Periyot İki Takım İçin de Çekişmeli Geçti

Fenerbahçe BekoÜçüncü periyot İtalyan temsilcisi Olimpia Milano adına oldukça hareketli başladı. Periyotun bitimine 5 dakika kala farkı çift haneli sayılara çıkartan İtalyan temsilcisi baskın oyununu periyot boyunca sürdürdü ve 9 sayı farkla son periyota giriş yaptı.

Basketbol müsabakalarında çok sık görülmeyen bir durum son periyotta yaşandı ve iki takım da ilk iki dakika boyunca sayı üretemedi. Temsilcimiz daha sonra hücumda etkili olmayı başararak farkı bitime 1,22 dakika kala 4 sayıya indirdi. Ancak mola ile beraber ivme yakalayan İtalyan temsilcisi Olimpia Milano Baron ile 6 sayı birden bularak maç sonucunu belirledi. Bu sayılar ile beraber temsilcimiz Fenerbahçe Beko Avrupa arenasında mağlup olan taraf oldu.

Periyot Sonuçları

1.PERİYOT SONUCU: Fenerbahçe Beko 18-23 Olimpia Milano

2.PERİYOT SONUCU: Fenerbahçe Beko 35-37 Olimpia Milano

3.PERİYOT SONUCU: Fenerbahçe Beko 52-61 Olimpia Milano

4.PERİYOT SONUCU: Fenerbahçe Beko 75-82 Olimpia Milano

Kadrolar

FENERBAHÇE BEKO: Calathes, Wilbekin 7, Tarık Biberovic 2, Hayes-Davis, Motley 22, Guduric 19, Edwards 16, Booker 5, Şehmus Hazer, Bjelica 4, Melih Mahmutoğlu

OLIMPIA MILANO: Napier 26, Luwawu-Cabarrot 19, Tonut 6, Melli, Voigtmann 8, Baron 8, Hines 4, Thomas 2, Ricci 3, Mitrou-Long 3, Davies 3

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu