GündemPolitika

İmamoğlu: “Kimse kimsenin inancını ve milli duygularını yarıştıramaz, aşağılayamaz”

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB)  Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu’nun Şirinevler Meydanı’nda yapmak istediği inceleme gezisi, vatandaşların yoğun ilgisi nedeniyle mitinge dönüştü. Yüksek bir noktaya çıkarak vatandaşlara hitap eden İmamoğlu, partilerin ya da yöneticilerin değil, memleketin kutsallaştırılması gerektiğine vurgu yaptı

“Hiç kimsenin inancına, hiç kimsenin milli bilincine ya da milli inanışına ya da milli duygularına hiç kimse yarış koyamaz, yarıştıramaz, aşağılayamaz” diyen İmamoğlu, “Herkes bu konuda eşittir. Bu memlekette yaşayan 86 milyon insanımız, vatanseverdir. 86 milyon insanımız eşittir. Benim koltuğum yok. Benim makamım yok. Benim tek makamım var, o da milletin gönlüdür. Oradan hayatım boyunca çıkmayacağım. Kendi siyasi bekasını değil, milletin geleceğini önüne koyarak bu duygularla hareket eden, bu memlekete daha çok kazandırır. Ben bu kazanımın yanındayım. Onun için Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım. Allah, memleketimizi korusun. Allah, milletimizi korusun; kötü dilden, iftiradan, yalandan, dolandan korusun. Bu kadar söylüyorum. Her şey çok güzel olacak” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, güne Bahçelievler Kocasinan Stad inşaatında İncelemeler yaparak başladı.
Şirinevler Muhtarı İbrahim Güzel’i makamında ziyaret eden İmamoğlu, vatandaşların yoğun ilgisi altında Şirinevler Meydanı’na geçti. İBB’nin meydandaki çalışmaları hakkında Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay’dan bilgi alan İmamoğlu, burada da vatandaşlarla görüştü.

Şirinevler’e meydanda inceleme yapmak için geldiklerini belirten İmamoğlu, “Şirinevler Meydanı, bizim için önemli bir meydan. İstanbul’un en eski geçiş alanlarından birisi. Burada hem üst geçidin yaya trafiğini olgunlaştırmak hem de buranın görüntüsünü daha nitelikli hale getirmek, Cengiz Topel Cami’mizin arkasına İstanbul Kitapçısı gibi yeni fonksiyonlar katarak, İstanbul’un, Şirinevler’in bu görüntüsünü çok çağdaş bir görüntüye bu yaz itibariyle kavuşturacağız. Kamulaştırmada son aşamalarına geldik” dedi.

“Bu şehrin 2019’dan bu yana insanlarıyla ilişkisi daha çağdaştır, daha eşitlikçidir, daha siyaset üstüdür”

İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bunu her yerde, iddiayla ve kanıtlarıyla ortaya koyabiliriz. Bunun anlamı şudur: Bu memlekette yaşayan 86 milyon insanımız, vatanseverdir. 86 milyon insanımız eşittir. İnanışı ne olursa olsun, etnik kökeni ne olursa olsun, bu kardeşliğe ve milli birliğe, hep birlikte yaptığımız hizmetlerle katkı sunarız ama İstanbul Belediye Başkanı olarak ama başka bir makamda. Dolayısıyla kendi siyasi bekasını değil, milletin geleceğini önüne koyarak bu duygularla hareket eden, bu memlekete daha çok kazandırır. Ben bu kazanımın yanındayım. Onun için Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım.”

İmamoğlu’nun Bahçelievler turu, Çobançeşme semt pazarına yaptığı ziyaretle son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu