Politika

İnce: “Şerefimi, onurumu Türk adaletine bıraktım”

Çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, “Arkadaşlar haberleri yanlış yapıyorsunuz. Şöyle yapıyorsunuz; ‘2010 yılında Mayıs’ta 2010 yılının 10 Mayıs’ında kaset komplosu vardı. Şimdi yine kaset komplosu var’ diye yazıyorsunuz. Bu doğru değil ki. Çünkü ortada bir kaset yok. Ortada bir görüntü yok. Ortada bir dekont yok. Bunların hepsinin sahte olduğunu, o kişilerin ben olmadığımı, o dekontların olmadığını Emniyet Genel Müdürlüğü açıkladı.” ifadelerini kullandı.

“Onurumu şerefimi Türk devletine emanet ettim”

İnce, 50 gündür terör örgütlerinin saldırısı altında olduğunu ileri sürerek, “Lütfen çok rica ediyorum, haberleri lütfen doğru yapınız. Kaset komplosu falan. Ne kaseti arkadaşlar. Ortada kaset var mı? Görüntüleri izlemediniz mi? Ben çok rica ediyorum, bunu düzeltmenizi istiyorum. Haysiyetimle şerefimle oynamayın. Öyle bir görüntü yok, böyle bir dekont yok. 17 kişi gözaltında arkasında terör örgütü var. Yani kendimi onurumu şerefini Türk devletine emanet ettim ben. Başka yapacağım bir şey yok.” dedi.

“Dava açacağım”

“Binse bin, beş bin ise 5 bin, on binse 10 bin böyle bir dünya yok” ifadesini kullanan İnce, şunları kaydetti:

“Bunları ortaya çıkartan, montaj yapan FETÖ terör örgütü. Ama bunu yayanlar var ya, bunu yayanlar. Her birine dava açacağım. Bunu yayanlar, sırf siyasi gerekçelerle beni yıpratmak için. Eski arkadaşlarım dahil. Her birini avukatlarım şu anda tanıyor. Kim bunları yaydıysa, hepsine, her birine dava açacağım.”

“Böyle alçaklık olmaz”

İnce, şerefini ve onurunu Türk adaletine bıraktığını dile getirerek, “Böyle bir dünya olamaz. Böyle bir alçaklık olamaz. Yani hepsi sahtedir. Hepsi FETÖ tarafından yurt dışında üretilmiş. Türkiye’ye servis edilmiş. Türkiye’de de siyasi gerekçelerle 50 gün boyunca bana saldırdı, 50 gün boyunca. Allah’ından bulsunlar. Diyeceğim bir şey yok. Ama mahkeme kararları ortaya çıkınca, herkes görecek ki, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün açıklaması ortada zaten bulmuşlar. Hepsinin sahte olduğu belli. Ama 50 gün boyunca bana ne yaşattılarsa, Allah’ta onlara onu yaşatsın. Başka bir şey demiyorum. Memleketimize hayırlı uğurlu olsun, Allah devlete millete zeval vermesin.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu