İzmir Haberleri

Kuzey Makedonya ile İzmir arasında bağlar güçleniyor

Kuzey Makedonya’nın Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Kuzey Makedonya’nın İstanbul Başkonsolosu Aktan Ago, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Onur Eryüce, İzmir Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler ve Turizm Dairesi Başkanı Gökçe Başkaya, İZFAŞ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Tuğçe Cumalıoğlu yer aldı.

“Halklar yakınlaşırsa ticaret kendiliğinden gelişir”

Başkan Tunç Soyer, “İzmir gerçekten Balkanların en büyük şehri. Bu anlamda önemli bir merkez. İki projemiz var. Makedonya’da bir fuarı İzmir olarak organize etmeyi planlıyoruz. İkincisi Üsküp’te büyük bir park açılışı olacak. İçine Atatürk heykeli yerleştirilecek. Ticari ilişkileri geliştirmek ve halkları yakınlaştırmak çok önemli. Birçok projemiz var. Sizler de katılıyorsunuz etkinliklerimize. Bunları daha fazla büyütelim. Halklar yakınlaşınca ticaret kendiliğinden gelişecektir. Makedonya Fahri Konsolosluğu’nun İzmir’de açılacak olması çok önemli. İlişkiler çok daha hızlanacak ve gelişecek” dedi.

Büyükelçi Jovan Manasijevski, “Halklarımız birbirine çok benziyor. Mustafa Kemal Atatürk, Makedonya’nın bir evladıdır” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu