Gündem

Prof. Dr. Raşit Küçük Vefat Etti!

İlahiyatçı, aynı zamanda Din İşleri Yüksek Kurulu eski başkanı olan Prof. Dr. Raşit Küçük, tedavi görmek amacıyla kaldığı hastanede vefat etti.

Damadı Suat Mertoğlu, Küçük’ün yaklaşık 3 yıldır kanser tedavisi gördüğünü ve hayatını kaybettiğini ifade etti. Küçük’ün ölüm haberi ülke genelinde üzüntü yaratırken birçok önemli isim de taziye mesajları paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Prof. Dr. Raşit Küçük ’e Başsağlığı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 yıldır kanser tedavisi gören ve tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren 76 yaşındaki profesör için taziye mesajı paylaştı. Mesajda aşağıda verilen ifadeler yer aldı:

“ Gerek ilmi gerekse de akademik çalışmalarıyla siyer ve hadis alanlarına katkısı büyük olan ve geçmiş dönemlerde Din İşleri Yüksek Kurulu başkanlığı yapan Prof. Dr. Raşit Küçük hocamızın vefat ettiğini öğrendim. Bu habere oldukça üzüldüm. Saygıdeğer hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına, ilim camiamıza ve talebelerine ise başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklaması takip etti. Oktay da Prof. Dr. Raşit Küçük için başsağlığı dileyen mesajlarını paylaştı. Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“ Hem akademik hem de ilmi alanda gerçekleştirdiği çalışmalarla maneviyatımızı derinden etkileyen eski Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Raşit Küçük hocamız vefat etti, Hakk’a yürüdü. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine, talebelerine ve yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu