Gündem

Selin Kabakçı Davasıyla İlgili Yeni Gelişme Yaşandı!

2021’de İzmir’de meydana gelen ve 19 yaşındaki Selin Kabakçı ’nın ölümüyle sonuçlanan kazaya yönelik yeni bir gelişme yaşandı.

15 Ağustos 2021 tarihinde İzmir’in Karaburun ilçesi, Mordoğan Mahallesi, Arduç mevkiinde bir kaza meydana geldi. Kaza, Eren B. adlı şahsın kullandığı aracın kontrolden çıkması sebebiyle oluştu. Trafik kazasında 19 yaşındaki Selin Kabakçı öldü, 21 kişi ise yaralandı.

Selin Kabakçı ‘nın Ölümü ile Sonuçlanan Kazanın Ayrıntıları Dikkat Çekti

selin kabakçı kaza

 

Yaşanılan kazanın ardından yapılan incelemeler sonucunda sürücü Eren B’nin 0.68 promil alkollü olduğu tespit edildi. olumsuz davranışları ile “asli derecede” kusurlu olduğu belirtildi.

Kazanın seyrine göre hazırlanan rapora göre; Sanığın, 5 kişilik kapasiteye sahip aracın kasasında 13 kişi taşıdığı tespit edildi. Aracın teknik özelliklerini ve yola gereken özenle girmesi gerektiğini dikkate alıp hızını düşürmediği böylelikle yol üzerinde bulunan kavşağa süratle girerek aracın kontrolünü kaybettiği belirlendi.

Sanığın, 5 kişilik kapasiteye sahip aracın kasasında 13 kişi taşıdığı tespit edilmesinin ardından raporda “gayrinizami ve tehlike arz edecek şekilde” yolcu taşındığı belirtildi.

Kazada ölen Selin Kabakçı ve yaralıların aracın kasa kısmında olduğu; kendi can güvenliklerini tehlikeye atarak yolculuk yaptıkları da raporda ayrıca belirtildi.

 

Kazanın Ardından Tutuklanan Sanık Açıklama Yaptı

 

Sanık Eren B, yapılan ilk duruşmada Selin Kabakçının yakın arkadaşı olduğunu ifade etti. Selin Kabakçı’nın da aralarında olduğu arkadaş grubu ile çorbacıya gittiklerini söyledi. Dönüşte aracın ön ve arka kısmına  6, kasasına da 7 arkadaşını bindirdiğini ve yolculuk sırasında aracın hızını kontrol edemediğini, böylelikle bahçe duvarına çarparak takla attığını belirtti.

Yaşanılan durumdan dolayı üzüntüsünü dile getiren Eren B. “Olay zamanında bir miktar alkollüydüm fakat üzerinden çok süre geçmişti ve etkisinde değildim.  Benim arabama binme fikri ise anlık gelişti, benim fikrim değildi.”  diyerek kendini savundu.

 

Davanın Ardından Cumhuriyet Savcısı Mütalaasını Sundu

 

Cumhuriyet Savcısı mütalaasında; sanığın alkollü araç kullanarak kazaya, bilinçli bir şekilde bir kişinin ölümüne, birden fazla kişinin yaralanmasına sebep olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etmişti.

Sanık Eren B’nin avukatı belirlenen mütalaaya yönelik savunma için süre istedi. Mahkeme heyeti talep edilen sürenin verilmesine karar ederek davayı ertelediğini açıkladı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu