Bilim-TeknolojiSon Dakika

Threads Nedir? Threads Nasıl İndirilir?

İnstagram Threads Kullanıma Açıldı!

Elon Musk’ın yakın zamanda satın aldığı Twitter’ına rakip olarak piyasaya sürülen Threads, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg tarafından tanıtıldı. Uygulama, aynı gün içerisinde 100’den fazla ülkede kullanıma açıldı. Kullanıma açıldıktan sonra 4 saat içerisinde 5 milyondan fazla kişinin hesap açtığı görüldü. Peki Threads nedir? Nasıl indirilir? Threads’e nasıl kayıt olunur?

Threads Nedir?

Threads, Meta tarafından “metin tabanlı sohbet uygulaması” olarak tanıtıldı. Twitter’a rakip olarak kullanıma sunulan uygulama, 4 saat içerisinde milyondan fazla kişi tarafından indirildi. Uygulamayı indirenlerin arasında HBO, Netflix ve NPT gibi dünyaca bilinen markalar da vardı. Uzmanlara göre Threads uygulamasının kullanıma sunulmasının temel nedeni, Elon Musk’ın Twitter’da yaptığı güncellemelerden rahatsız olan kitle için bir alternatif oluşturmaktı.

Threads’e Nasıl Kayıt Olunur?

Threads uygulaması App Store üzerinden indirilebilir. Uygulamaya kaydolmak için İnstagram hesabı üzerinden kayıt işlemlerinin tamamlanabilir. Ancak İnstagram hesabı bulunmayanlar da Threads hesabı açabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu