Bilim-TeknolojiGündem

TOGG, Kağıthanelilerden tam not aldı

Kağıthane Belediyesi tarafından satın alınan Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG, ilçe sokaklarını dolaştı. Vatandaşın TOGG’a ilgisi oldukça yoğundu.

Kağıthane Belediyesi’ne ait TOGG’un sürücü koltuğuna Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin geçti. Başkan Öztekin, Türkiye’nin yerli ve milli otomobili TOGG’u ilk olarak ilçedeki lise öğrencilerine tanıttı.

Başkan Öztekin öğrencilere hitaben; ” Türkiye’nin altmış yıllık hayali gerçek oldu. TOGG’u abileriniz, ablalarınız yaptı, onu geliştirecek olan sizlersiniz. Ülkemiz 2053 ve 2071 hedeflerine sizlerin gayretiyle en güzel şekilde ulaşacaktır. Sizlerden tek beklentimiz; okuyup, çalışıp ülkemize faydalı kişiler olmanızdır. Sizin her projenizde, her ihtiyaç duyduğunuz anınızda yanınızdayım.” diye konuştu.

Başkan Öztekin TOGG ile yaptığı okul ziyaretlerinin ardından vatandaşlarla buluştu. Emniyetevleri ve Merkez mahalleleri meydanlarında şehir sakinleriyle bir araya gelen Başkan Öztekin talep ve önerileri değerlendirirken bir taraftan da Kağıthane Belediyesi’nin yeni aracı TOGG’u tanıttı.

İlginizi çekebilir: Türkiye, Çin’in geliştirdiği deprem erken uyarı sistemini kullanmaya başladı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu