Son Dakika

TSK içindeki FETÖ yapılanmasına 5 ilde eş zamanlı operasyon

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığımız koordinesinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgütle iltisaklı şahıslar ile irtibatlı oldukları ve Ankesörlü/Kontörlü telefonlarla iletişim kurdukları tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen 14 şahsın yakalanmasına yönelik Ankara İli merkezli Aydın, Ağrı, Artvin ve Çanakkale olmak üzere 5 ilde eşzamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen operasyonda; 2’si yüzbaşı (1’i ihraç, 1’i açıkta), 9’u astsubay (5’i aktif,(1)’i ihraç, 3’ü emekli) ve (2)’si eski askeri okul öğrencisi olmak üzere toplam 13 şahıs, örgütün sözde “Askeri Mahrem Yapılanması” içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock kullandıkları tespit edilen, ifade ve teşhislerde adı geçen 11 şahsın yakalanmasına yönelik Manisa ve İzmir illerinde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda; 1’i öğretmen (Aktif), 1’i Avukat, 1’i İşçi (Kamu-Aktif), 3’ü özel sektör çalışanı, 2’si emekli ve 3’ü işsiz olmak üzere toplam 11 şahıs, örgüt içerisinde mütevelli olarak faaliyet yürüttüğüne dair ifade ve teşhislerde adı geçen 1 şahsın yakalanmasına yönelik Elazığ’da gerçekleştirilen operasyonda 1 emekli şahıs olmak üzere; ülke genelinde toplam 25 şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Firari 1 şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Ayrıca yapılan aramalarda 20 bin  Türk lirası, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilerek engellenmesine yönelik çalışmalar kararlılıkla sürdürülmektedir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu