Kültür-SanatYaşam

Alacakaranlık Filmi Konusu Nedir?

Yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana popülaritesini koruyan Alacakaranlık serisini hala izlememiş olanların çok merak ettiği unsur “Alacakaranlık filmi konusu” olmaktadır. Peki Alacakaranlık filmi konusu nedir?

Alacakaranlık gün doğumu ve batısı zamanlarında oluşur. Yeryüzü ne aydınlık ne de karanlık olur. Güneşin önü bulutlarla kaplanır bu yüzden güneş görünmez. Alacakaranlık ekvator ile kutuplar arası boyunca uzar.

 Alacakaranlık Stephenie Meyer’ in kaleminden çıkan bir romandır. Kitap 2005 yılında yayınlanmıştır. Kitap aşk ve vampir konularını işler. Kitabın kapağında elma resmi vardır. Yasak elmayı temsil eder. Kitap geniş kitlelere ulaşarak seriler oluşturmuştur. 5 seri kitap halinde basıma sunulmuştur. Alacakaranlık kitabının filmi yapılmıştır. 2008 yılında ilk seri olan Alacakaranlık sinemalarda gösterime girmiştir. Yönetmenliğini Catherine Hardwicke üstlenmiştir.

 Alacakaranlık Serileri Nelerdir?

Alacakaranlık

Alacakaranlık Efsanesi Yeniay

Alacakaranlık Efsanesi Tutulma

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti 1

Alacakaranlık Efsanesi Şafak Vakti 2

Alacakaranlık Oyuncuları Kimlerdir?

 Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner, Nikki Reed, Ashley Greene, Jackson Rathbone, Anna Kendrick, Kellan Lutz, Billy Burke, Peter Facinelli, Stephenie Rease, Elizabeth Reaser, Cam Gigandet, Christian Serratos, Rachelle Lefevre, Gil Birmingham, Edi Gathegi, Michael Welch, Justin Chon, Sarah Clarke, Gregory Tyree Joyce, Matt Bushell, Jose Zuniga, Trish Egan, Ned Bellamy, Solomon Trimble, Katie Powers, Ayanna Berkshire, Karen Rosenfelt, Kristopher Hyatt, Catherine Grimme, Marty Bowen, Guy Oseary, Gavin Bristol, Alexander Mendeluk, Hunter Jackson, Victoria Geil, Rana Morrison, Rick Mora, Sean McGrath, Tyson Houseman, Trip Ross, Madison Riley, Marissa Ghavami, Aleksandr Gavrilin, Yuri Derkach, Ekaterina Korabelynik ve Brinna Womick.

 ​​​​​Alacakaranlık Filmi Konusu Nedir?

 Alacakaranlık film serileri merakla ve ilgiyle izlenmiştir. Genç bir kız ile vampir arasında geçen aşk ve tutkuyu konu alıyor. Genç kıza bir de kurt adam aşık oluyor. Kurt adam ve vampir arasında çekişmeleri anlatıyor. Genç kız iki adam arasında ikilemlere düşüyor. İki adamda kıza gerçek bir aşkla bağlı. Genç kız vampire aşık oluyor ve kurt adamla iyi bir arkadaşlık yapıyor. Genç kız filmin son serilerinde kız ölümden dönmek üzereyken vampir tarafından vampire dönüştürülüyor. Kızın ömrü sonsuz oluyor. Genç kız sağlıklı, dinamik ve diğer vampirlere göre yetenekleri fazla olan bir vampir haline geliyor. Film mutlu sonla bitiyor. Sonsuz hayatları ömür boyu devam ediyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu