Ekonomi

Altın haftaya pozitif bir başlangıç yaptı

Altın dünkü seansta sakin bir günü geçirirken haftaya yine de yeşilde bir başlangıç yapmayı başardı. 2011 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan sarı maden, seans boyu dar bir bant içerisinde hareket etti. Gün sonu kapanışını ise 2016 dolar/onstan yapan sarı maden, yüzde 0,3 değer kazancıyla az da olsa seansı artıda tamamladı.

Gümüş de altınla benzer şekilde artıda bir seansı tamamlarken, 24 dolar/onsun üzerinde döndüğü bir seansı geride bıraktı. 23,97 dolar/ons seviyesinden güne başlayan beyaz maden, 24,09 dolar/onstan yaptığı kapanışla birlikte hanesine yüzde 0,5 kazanç yazarak günü tamamladı.

Platin geçtiğimiz hafta yaşadığı sert satış sonrası yeni haftaya kayıplarını geri almaya çalışarak tamamlamadı. 1053 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 1066 dolar/onstan günü tamamlayarak yüzde 1,2 kazanç elde etmiş oldu.

İlginizi çekebilir: Piyasalarda bugün

Paladyum da diğer kıymetlilerle benzer şekilde kazançlı bir günü geride bırakarak artıda bir kapanış yaptı. 1504 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 1521 dolar/onstan gün sonu kapanışını yaparak yüzde 1,1’i hanesine yazmış oldu.

Kaynak TROY

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu