GündemPolitika

Babacan: “Tek aklı değil, ortak aklı seçin”

Babacan’ın sosyal medya hesabından “Daha önce AK Parti’ye oy vermiş vatandaşlarımıza sesleniyorum” notuyla paylaştığı videodaki konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bugün özellikle sizlere seslenmek istedim. AK Parti’nin kuruluşundan beri tanıdığınız bir kardeşiniz olarak bu çok önemli seçimin arifesinde beni bir kez daha dinlemenizi rica ediyorum. Hepimiz görüyoruz, bu iktidarı destekleyen, torpille, kolay parayla zenginleşmiş bir kesim var var ülkemizde. Geri kalan AK Partililer namuslu, çalışkan insanlardır. Bu kardeşlerimizin bir kısmı büyük bir ikilem yaşıyor, görüyorum. Bir yanda uzun yıllardır destekledikleri, onlara vaktiyle güzel günler yaşatmış bir iktidar dönemi var, öbür tarafta savunduğu değerlerden vazgeçmiş bir iktidar dönemi var. ‘Geçmişteki Erdoğan’ın hatırına bugünkü Erdoğan’a bir kez daha oy versem mi vermesem mi’ diye kararsız kalan çok insan var görüyorum.

Çok kişi soruyor, ‘Neden CHP’yle ittifak yaptın, neden Kılıçdaroğlu’na destek veriyorsun?’ diye. Ben sizin desteğinizle genç yaşımda, daha 35’imde bakan oldum. Siz, gördünüz, tanık oldunuz, beni en iyi siz bilirsiniz. Emanete hıyanet etmediğimi, asla etmeyeceğimi en iyi siz bilirsiniz. Ben bildiğiniz Ali’yim. Harama bulaşmayan, sizin hakkınızı gözü gibi koruyan. O yıllarda ekibimizle beraber çok çalıştık. Kişi başı milli gelirimizi 3 kattan fazla artırdık. Çoğunuz maaşlarınızla huzur içinde geçiniyordunuz.

Enflasyon tek haneye düştü. Yıllarca da tek hanede devam etti. Başka ülkelerle olan ilişkilerde sizin hakkınızı yedirmedim. Başınızı bir kez dahi öne eğdirmedim.
Gençlerin hayatlarından çalınan yılların farkındayım. Onların mutsuz olduğunu görmek inanın beni kahrediyor. Evet, gençlere bir gençlik borcumuz var. Biz yıllarca Türkiye’yi özgür, demokratik, kimsenin ayrımcılığa uğramadığı zengin bir ülke yapmak çok çalıştık. Çok da önemli eşikler açtık ama sonra başka şeyler oldu. Çok iyi biliyorsunuz ben sadece ceketimle çalışmaya başladığım odamdan yine ceketimi aldım çıktım. Tek bir haksızlığa da yolsuzluğa da bulaşmadığımı en iyi siz gördünüz.

Artık orada değilim, gençliğimi verdiğim, kurucusu olduğum partimden ayrıldım. Çünkü orası artık benim genç yaşımda kurucusu olduğum parti değil. Erdoğan, Keçiören’deki o mütevazi evde oturan kişi mi? Yolsuzluklar aldı gitti, görüyorsunuz. Bunu eli vicdanında her AK Parti seçmeni görüyor aslında. Ancak gözünüzün gördüğünü size unutturmak için iktidar bütün imkanlarını alabildiğince kullanıyor.

Montajlanmış görüntüler eşliğinde iftiralar atarak kafanızı karıştırmak istiyorlar. Çarpıtılmış konuşmaları, video kesitlerini, Whatsapp gruplarından, sosyal medyadan hatta meydanlarda dev ekranlardan yayıyorlar. Teröristlerin videolarını kesip yapıştırarak gerçek olmayan görüntüleri miting alanlarından millete izletiyorlar.
Sabah akşam kutsal dinimizi siyasetlerine alet edenler nasıl oluyor da hiç Allah’tan korkmadan böyle açıkça iftira atıp, yalan konuşuyor? Onlar adına ben utanıyorum. Siyaset yapmak için insanlıktan çıkılmaz. Biliyorum, bu mesajım birçok AK Parti seçmenine ulaşmayacak. Çünkü onlar geçim derdiyle gün boyu çalışıp didinen vatandaşlarımız. Duydukları haberlerin doğruluğunu, yanlışlığını araştıracak halleri bile olmuyor.

Ama bir de gerçek bilgiye ulaşma imkanı olan kardeşlerimiz var. Sizler beni duyun. İçiniz rahat değil biliyorum. Siz de gece yatınca ‘Önümüzdeki 5 yıl bu kafayla bu ekonomi nasıl gider?’ diye düşünüyorsunuz. Allah’ın bildiğini birbirimizden saklamanın lüzum yok. Hepiniz farkındasınız, bugünkü iktidar ülkeyi yönetme kabiliyetini yitirdi.
Tek imzayla ülkeyi yönetmeye başladığı 2018’den beri ekonomi dibe vurdu. Gerçek durum ne kadar kötü onu bile göremiyoruz. Şeffaflık yok, veriler gizleniyor veya makyajlanarak açıklanıyor. Rakamlarla oynuyorlar.

Herkesin gördüğü yüksek enflasyonu daha düşükmüş gibi göstermeye çalışıyorlar. Kendisi bana ‘Bebecan’ diyor ama eski günlerin başarılarının yakınından bile geçemiyor. Her seçim grafik gösterirdi, bu seçim elinde tek bir grafik bile yok.

Sevgili kardeşlerim, unutmayın bu seçimde tekrar Erdoğan’ı desteklerseniz kendisinin geldiği bugünkü durumu onayladığınız ve bunun devamını istediğiniz anlamına gelecek.
Sizi korkutanı değil, çok daha güzel günler vadedeni seçin. Öfkeyi değil, sevgiyi seçin. Tek aklı değil, ortak aklı seçin.

Sizin sağduyunuza, muhakemenize, aileniz ve ülkeniz için en doğru kararı vereceğinize inanıyorum. Bizler yarının Türkiye’sinde sizin sesiniz olmak için yola çıktık. Pazartesi İnşallah yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu