PolitikaSon Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Mardin’de

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Her bir ilçenle ayrı güzelsin Mardin. Heybetli kalesi, tarihi sokakları, konakları, hanlar,  hamamları, asırlık ibadethaneleri ile ne güzelsin Artuklu.

Gençler sizin heyecanınızdan şunu anlıyorum, Pazar günü Mardin bir başka gümbürdeyecek. Gençler size inanıyorum, size güveniyorum. Bugün Mardin bir başka güzel. Türk, Kürt, Arap, Sünni, Alevi ile velhasıl tüm farklılıklarımızla inşallah kıyamete kadar birlikte yaşayacağız.

İttihadımız itikadımızdan, insanlığımızdan gelir. Bunun için bizim teröre asla müsamahamız yoktur. Terörle bağı olanın milletimizle bağı olmaz. Terörle iltisakı olanın milletimizle iltisakı olmaz.

“HDP’ye ve yandaşlarına ülkemizi böldürtmeyeceğiz.”

Bu terör benim vatandaşlarımın huzurunu kaçıramaz. Ne gerekiyorsa yaptık, yapacağız. Ne şekilde olursa olsun milletimiz dışındaki hiçbir gücün bizim kader coğrafyamızı bölmeye kalkışmasına asla müsaade etmedik, etmeyiz. Bu HDP’ye ve yandaşlarına ülkemizi böldürtmeyeceğiz.

Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız. PKK’dan DEAŞ’a ve FETÖ’ye kadar ülkemizin istikrarını bozmak için üzerimize salınan terör örgütleriyle neyin amaçlandığını çok iyi biliyoruz.

Mardin bunları iyi tanır. Hepsinin de ciğerini bilir ciğerini. Mardin bugüne kadar sırtını emperyalist efendilerine dayayarak kendi milletine efelenenlere eyvallah etmedi. Mardinli kardeşlerimle aramıza kimseyi sokmadık, sokmayacağız. İnşallah Türkiye yüzyılını da beraberce kuracağız.

Bunun için Pazar günü yapılacak seçimler çok önemli. Sadece kendimiz sanığa gitmekle kalmayacağız, seçim gününe kadar çevremizdeki akrabalarımızdan, eşimizden, dostumuzdan hala tereddütlü olan varsa onu da ikna edip mutlaka sandığa gitmeye var mıyız?

Kılıçdaroğlu hakkında: “Önüne 5 koyun katıp, şu ovaya salsanız akşama hepsini kaybedip, öyle döner.”

Terör örgütünden tefecisine hepsi ellerini ovuşturarak bekliyor. Suriye’ye yaptıklarını bize de yapmak için gün sayan emperyalistleri görüyorsunuz değil mi? Allah göstermesin bu ülke bir tökezlerse topu birden tepemize binmeye hazırlanır. Bu güzel ülkeyi yeniden karanlık günlerine bunların güçleri yetmez. İşi gücü bırakıp sapkın akımların önünü açarak ailelerimize, evlatlarımıza pençe atanların heveslerini kursaklarında bırakmak boynumuzun borcudur.

Biz hem ülkemizin kazanımlarına sahip çıkacağız, hem milletimizin değerlerine göz dikenlere izin vermeyeceğiz hem de Türkiye yüzyılı bayrağını en tepeye dikeceğiz. Ülkenin başına getirmek istedikleri Bay Bay Kemal’in kim olduğunu biliyorsunuz değil mi? İnanın önüne 5 koyun katıp, şu ovaya salsanız akşama hepsini kaybedip, öyle döner.

Mardin geleceğini bu Bay Bay Kemal’e emanet eder mi? Mardinli iradesini Bay Bay Kemal’e teslim eder mi? Kendi ihtirasları uğruna milleti ateşe atmaktan çekinmeyecek kadar kontrolü kaybetmiş bir şahsa benim Mardinli kardeşim güvenir mi? Yukarıda Diyarbakır’dan aşağıda Haseki’ye kadar duymayan kalmasın: Mardin 14 Mayıs’ta çocuklarımızın geleceğine sahip çıkıyor muyuz? Mardin 14 Mayıs’ta 21 yıllık kazanımlarımızı daha da ileri taşıyor muyuz? Mardin 14 Mayıs’ta Türkiye yüzyılının inşası için bismillah diyor muyuz?

“21 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık”

21 yıldır sadece eser ve hizmet siyaseti yaptık. Sadece eser ve hizmetlerimizle konuştuk. Ülkemizin tüm şehirlerini her bir vatandaşımızın hayat kalitesini yükseltecek yatırımlarla donattık. Mardin’de son 21 yılda 97 milyar lira tutarında yatırım gerçekleştirdik. Eğitimde 5 bin 764 adet derslik yaptık. Artuklu Üniversitesi’ni biz faaliyete geçirdik. 41 aet spor tesisi kazandırdık. Toplam 10 milyar lirayı aşkın ihtiyaç sahibi insanlarımıza kaynak aktardık. 15 hastane ile birlikte 37 sağlık tesisi inşa edip hizmete sunduk. Mardin Şehir Hastanesi’nin inşaatı sürüyor.

TOKİ vasıtasıyla 11 bine yakın konutu şehrimize kazandırdık. Şimdi de 2 bin 550 yeni konut, 17 bin 500 altyapısı hazır arsa vereceğiz. Şehrimizde riskli yapı olarak 3500 bağımsız bölümünün dönüşümünü gerçekleştirdik. 6 millet bahçesi projemizden birini tamamladık.

29 kilometreden devraldığımız 279 kilometreye çıkardık. Çukur eylemleri esnasında Nusaybin, Dargeçit, Derik’te tahrip edilen cadde ve sokakları yeni baştan biz inşa ettik. Mardin Havalimanı’na yeni bir terminal binası yaptık. Dünyanın en büyük barajı olan Ilısu Prof. Dr. Veysel Eroğlu Barajı ve Hidroelektrik Santrali’ni şehrimize kazandırdık.

Mardinli çiftçilerimize 3,5 milyar lira tutarında tarımsal destek verdik. GAP’ı biz hızlandırmıştık, inşallah kalan projeleri süratle tamamlayarak sonuçlandırmak da yine bize nasip olacak. Şehrimizde iki yeni organize sanayi bölgesi ve Mazıdağı endüstri bölgesini kurduk.

Derik ve Nusaybin’e önümüzdeki dönemde doğalgaz veriyoruz. Karadeniz doğalgazını ülkemize kazandırmanın sevincini tüm vatandaşlarımızla paylaşmak için hemen faturalara yansıttık. Biz 21 yılda ülkemizi her alanda asırlık eser ve hizmetle donatırken hep bugünleri düşündük.

Türkiye’yi çevrenizde gördüğünüz siyaseten zayıf, ekonomik olarak bitik, güvenlik olarak sıkıntılı yerlerden biri yapmak için çok uğraştılar. Terör örgütlerinin gayesi de buydu. Sizler hamdolsun bu oyunu gördüğünüz için tercihinizi hep vatanın bütünlüğünden, milletinizin birliğinden yana yaptınız.

“Kürt kardeşlerimizin canını ve namusunu korumak için kendimizi siper ettik”

Bizler de sizlerden aldığımız güçle yedi düvele meydan okuyarak ülkemizi büyüttük, insanımızın güven ve refahını artırdık. Birileri Mardin’in ilçelerinin sokaklarını çukurlarla bölmeye çalışırken biz Kürt kardeşlerimizin canını ve namusunu korumak için kendimizi siper ettik.

Elbette çözmemiz gerekenler var. Türkiye’nin tüm meselelerini hal yoluna koyduğumuz gibi enflasyonu da önümüzdeki yıl sonuna kadar tek haneye indirmeye kararlıyız. Ülkemizin enerji, savunma sanayi, ihracat, turizmde elde ettiği kazancı milletimizin her bir ferdinin refah seviyesini düzeltmekte kullanacağız.

Biz bu çabaları gösterirken koalisyon masası ekonomimizi tefecilere teslim etme, yüksek teknoloji üreten firmalarımızı yabancılara peşkeş çekme sözü veriyor. Evlatlarımızı LGBT sapkınlarının pençesine terk etme sözü veriyor.

Tavrımızı pazar günü sandıkta söyleyelim. Sözümüzü söyleyelim. Kesinlikle provokasyona gelmeyeceğiz. Sabırlı olacağız, soğukkanlı davranacağız, iktidarın yolunu terör örgütüyle işbirliğinde arayanlara hak ettikleri cevabı sandıkta vereceğiz.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu