EkonomiSon Dakika

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Zaman Verilecek?

Emekliler için son dönemlerde en merak edilen konulardan bir tanesi bayram ikramiyelerinin son durumuydu. Enflasyon artışı ve hayat pahalılığıyla birlikte emeklilerde bayram ikramiyeleri ve maaşlar için zam beklentisi oluşmuştu. Geçtiğimiz günlerde en düşük emekli maaşına gelen zam ile birlikte emeklilerin büyük bir çoğunluğunda büyük bir sevinç oluşmuştu. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman verilecek?

Emekliye bayram ikramiyesi ne zaman verilecek sorusunun cevabı ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığından geldi. Yapılan açıklamada ikramiye ve maaşların bayram öncesi verileceği söylendi. Yapılan açıklamada tarih de belirtilirken ikramiyeye yapılan zam emeklileri sevindirdi. İkramiyelere yapılan %82 oranındaki zam 15 milyon sayısındaki emeklinin yüzünü güldürdü. Net rakam olarak 2.000 TL olarak belirlenen emekliye ikramiye toplamda iki bayram öncesi 4.000 TL olarak emeklilerin hesaplarına yatırılacak.

Emekliler Erken Bayram İkramiyesi Alacak mı?

emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak

Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte en düşük emekli maaşı 7.500 TL olmuştu. Bu haber ile birlikte emekliler bayram ikramiyesi için de bir zaman bekleyişine girdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı bu konuda da bir açıklama yaparak emekli maaşı bayram ikramiyesi zamlarını da açıkladı. Emekliler için açıklanan bayram ikramiyesinin miktarı ve tarihi şu şekilde açıklandı;

SSK Kapsamında Aylık Alanların Ramazan Bayramı İkramiye Tarihleri şu şekilde açıklandı;

Ödeme günü 17,18,19,20 olanların ikramiye tarihi: 14/03/2023

Ödeme günü 21,22,23 olanların ikramiye tarihi: 15/03/2023

Ödeme günü 24,25,26 olanların ikramiye tarihi: 16/03/2023

BAĞ-KUR Kapsamında Aylık Alanların Ramazan Bayramı İkramiye Tarihleri şu şekilde açıklandı;

Ödeme günü 25,26 olanların ikramiye tarihi: 17/03/2023

Ödeme günü 27,28 olanların ikramiye tarihi: 18/03/2023

Emekli Sandığı Kapsamında Aylık Alanların Ramazan Bayramı İkramiyesi 19/04/2023 tarihinde ödeneceği açıklandı. Yapılan açıklamalar ile birlikte emeklilerde oluşan emekli bayram ikramiyesi kime ne kadar sorusunun cevabı da belirlenmiş oldu.

İlginizi çekebilir: En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu? Emekliye Zam Geldi!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu