EkonomiSon Dakika

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu? Emekliye Zam Geldi!

Dün akşam Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan NTV kanalı canlı yayınında yaptığı açıklamadı gündem hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Ülkemiz ekonomik durumun hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan emekliler için de müjdeli bir haber duyurdu. Yaptığı açıklamada “en düşük emekli maaşı” başlığına yer veren Cumhurbaşkanı, bayram öncesi emekli maaşı zammı hakkındaki kararları duyurdu.

Dün akşamki açıklamasında “En düşük emekli aylığını 7.500 liraya yükseltme kararı aldık. Milletimize, tüm emeklilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerine yer veren Cumhurbaşkanı, emekli maaşı zammını açıklamış oldu. Bu haber ülke genelindeki pek çok emekli için bayram öncesi sevindirici bir durum olarak karşılandı.

Bu duruma göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı minimum tutar 7.500 lira olarak belirlenmiş oldu. Emeklilerin aklındaki bir diğer soru ise bayram ikramiyesi ne kadar? Sorusu oldu. Gündem hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan bayram ikramiyeleri hakkında bir açıklamada bulunmadı. Aynı zamanda üniversitelerin durumu hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan bayram ikramiyesi ne kadar 2023 konusunda sorusu olanları meraklandırdı.

Hükümetten Emekliye Zam Müjdesi; En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

en düşük emekli maaşı emekliye zam

SSK VE Bağ-Kur emeklilerine bayram öncesi en düşük emekli maaşı müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan 7.500 liralık ücreti dün akşam açıkladı. EYT’lileri de kapsayan bu müjde emeklilerin bir kısmında sevinç uyandırırken bir kısmı için de düşük bulundu. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün önceki günlerde yaptığı açıklamada ise bayram ikramiyesi ne kadar diye düşünen vatandaşlar için 1100 lira olan emekli ikramiyelerini geçmiş dönemde en düşük emekli maaşı olan 5500 lira seviyesine yükseltilmesi istediğini söylemişti.

Görüşmelerde yeni emekli ikramiyesi tutarının da görüşüldüğü bilinirken yapılan açıklamalarda emekli ikramiyesi hakkında bir bilgi verilmedi. Açıklama sonucu en düşük emekli maaşı 7500 lira olarak açıklanırken geçmiş dönem emekli maaşları da kamuoyunda araştırılan önemli konular arasında yer aldı.

Bu da ilginizi çekebilir: Sigortam Var mı?

Geçmiş Dönem Emekli Maaşları

SSK 2000 sonrası için önceki maaş: 3500 TL

Yeni zam öncesi maaş: 5500 TL

SSK 2000 öncesi için önceki maaş: 4867 TL

Yeni zam öncesi maaş: 6327 TL

Bağ-Kur Tarım önceki maaş: 3500 TL

Yeni zam öncesi maaş: 5500TL

Bağ-Kur esnaf önceki maaş: 4196 TL

Yeni zam öncesi maaş: 5500TL

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu