Gündemİzmir Haberleri

Hataylı süt üreticilerine İzmir’den tank desteği!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından Hatay’da tarımsal üretimin devamlılığını sağlayabilmek için Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 5’er tonluk 3 süt tankı gönderildi.

Bölgedeki küçük üreticilerin sütlerinin değerlendirilmesi için kullanılacak süt tanklarının ikisi Menderes Belediyesi, biri ise Buca Karacaağaç Muhtarlığı tarafından bağışlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan süt tankları, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne hibe edilmek üzere yola çıktı. Tanklar Hatay’a ulaştıktan sonra üreticiye teslim edilecek.

Hataylı süt üreticilerine İzmir’den tank desteği

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, deprem bölgesindeki ekonomik yıkımın ortadan kalkması için üretimin devam etmesi gerektiğini ve bu amaç doğrultusunda desteklere devam edeceklerini belirterek, “Bölge sadece fiziki olarak değil ekonomik faaliyetler açısından da büyük hasara uğradı. Ancak bölge insanının burada yaşamını sürdürmesi için öncelikle karnını doyuracak aktivitelerin devam etmesini sağlamak gerekiyor. Bu yüzden biz elimizi buradan çekmeyeceğiz. Ne gerekiyorsa yapmak çaba harcayacağız” dedi.

İzmir Narlıdere Folkart’ta Yangın!

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu