Gündemİzmir Haberleri

Başkan Soyer: “15 milyon lira vatandaşımızın cebine kaldı”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halkın Bakkalı/Halkın Kasabı’nın Bornova Çamdibi’nde hizmete alınan 11’inci şubesini ziyaret etti.

Başkan Tunç Soyer’e İzTarım A.Ş. Genel Müdürü Murat Onkardeşler, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey ve mahalle muhtarları eşlik etti.

“15 milyon lira vatandaşımızın cebine kaldı”

Burada yurttaşlarla sohbet eden Başkan Soyer, “Gerçekten bu sıkıntılı dönemde aile ekonomisine bir nebze katkımız olursa ne mutlu bize. Şu ana kadar açtığımız 11 Halkın Kasabı’nda 55 milyon liralık satış yapıldı. Böylelikle 15 milyon lira vatandaşımızın cebinde kaldı. Bundan sonrasında bunları bütün İzmir’e yayacağız.” diye konuştu.

“Üreticimiz memnun, vatandaşımız memnun, biz memnunuz”

İzTarım A.Ş. Genel Müdürü Murat Onkardeşler ise “Başkanımız 10 gün önce mahalle muhtarlarıyla bir araya gelmişti. Orada bir talep oldu ve biz o talebi 10 gün gibi kısa sürede yerine getirdik. Yerli hayvanlardan elde edilen günlük taze etlerimizi uygun fiyata veriyor olmamız, vatandaşlarımız için çok kıymetli. Bunu sürdürmeye devam edeceğiz. Ödemiş’teki tesisimiz kapasite olarak talebi karşılayacak durumda. Biz hayvanlarımızı tamamen kooperatiflerden ve küçük üreticiden alıyoruz. Üreticimiz memnun, vatandaşımız memnun, biz memnunuz” dedi.

İlginizi çekebilir: Hataylı süt üreticilerine İzmir’den tank desteği!

“Bir senedir et yiyemiyordum, daha bugün aldım”

Çamdibi şubesinin hizmete alınmasıyla Halkın Kasabına akın eden yurttaşlar, uygun fiyata sağlıklı ve güvenilir et alabilmek için kuyruklar oluşturdu. Hizmetten memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar şu ifadeleri kullandı:

Mehmet Yeşilırmak: “Çok güzel bir uygulama. Bir senedir et yiyemiyordum, daha bugün yeni aldım. İlk defa bu kadar ucuz et aldım. İnşallah devamı gelir.”

Sezai Sultansuyu: “Gerçekten fiyatlar çok iyi ve çok uygun. Başkanımız Tunç Soyer’in yapmış olduğu bu et reyonundan çok memnunuz. Mahalle olarak çok memnun kaldık.”

İlginizi çekebilir: Sünger Kent projesi İzmir’e yayılıyor

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu