Politika

İYİ Partili Olgun: “Halkı kandırmalarına müsaade etmeyeceğim”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’in “Seçim boyunca bizi sürekli tehdit ettiler. Sürekli bize, bizi asacaklarını, katledeceklerini, yargısız infazlarla hapislere atacaklarını söyleyip tehdit ettiler. Hatta utanmadan bize ‘Yunanı denize döktüğümüz gibi sizi de denize dökeceğiz’ tehdidinde bulundular” sözleri üzerine İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın cevaplandırması istemiyle TBMM Başkanlığına bir soru önergesi verdi.

Olgun verdiği önergede, “Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, partisinin Sandıklı ilçe teşkilatını ziyaretinde yaptığı konuşmasında “Değerli dava arkadaşlarım seçim boyunca bizi sürekli tehdit ettiler. Sürekli bize, bizi asacaklarını, katledeceklerini, yargısız infazlarla hapislere atacaklarını söyleyip tehdit ettiler. Hatta utanmadan bize ‘Yunanı denize döktüğümüz gibi sizi de denize dökeceğiz’ tehdidinde bulundular” diye konuştu.

Bu konuşmaları AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatı olarak, Afyonkarahisar’da faaliyet gösteren yerel internet haber sitelerine ve yerel gazetelere servis edildi ve gündeme getirildi” diyerek şu soruları yöneltti:

“1. Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve bizler dediklerini kimler tehdit etmiştir?

2. Tehdit edilmelerinin ardından suç duyurusunda bulunmuşlar mıdır?

3. Suç duyurusunda bulunmuşlar ise bu konuda bir soruşturma yürütülmüş müdür?

4. Yürütülen soruşturma var ise sonucu nedir?

5. Bu konuda yakalanan veya yargılanan kişi/kişiler var mıdır?”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, halkın yalanlarla kimsenin kandırmasına müsaade etmeyeceğini belirterek, attıkları her adımı söyledikleri her sözün takipçisi olacağını söyledi.

Milletvekili Olgun; “Bugüne kadar yüzleri kızarmadan söyledikleri yalanlarla halkımızla alay ettiler. Halkı kandırarak oylarını aldılar. Yalanlarına seçim sonrasında da devam ettirdiklerini görüyorum. Attıkları her adımı söyledikleri her sözün takipçisi olacağım. Her yalanlarını her hatalarını da yüzlerine vuracağım. Bundan da kimsenin kuşkusu olmasın” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu