İzmir HaberleriSpor

İzmir Büyükşehir’in spor okulları açılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin spor okulları 19 Haziran’da kapılarını açıyor. Okullar 16 ayrı tesiste basketbol, cimnastik, voleybol, futbol, tekvando, judo, tenis, satranç, step-aerobik, pilates, zumba, sağlıklı yaşam, kano, zeka oyunları, temel hareket eğitimi, yüzme, su topu, masa tenisi, dans, güreş, futsal, badminton ve kondisyon branşlarında hizmet verecek. Bu yıl sadece yaz döneminde 30 bin çocuğa eğitim verilmesi hedefleniyor.

Eğitim tesislerine ek olarak Celal Atik Yüzme Havuzu ve İzmir Marina tesisleri de yüzme eğitimlerine açılacak. “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” sloganıyla muhtarlıklar ve dayanışma merkezleriyle yürütülen projelerle yüzme bilmeyen çocuklar İzmir Marina’da eğitim alabilecek. Su sporlarını teşvik etmek için ayrıca Konak’ta iki yerde olmak üzere Bornova, Buca, Menemen, Kiraz ve Beydağ’ın “dezavantajlı mahallelerinde” portatif havuzlar kurulacak.

Evka-4 Naim Süleymanoğlu, Çiçek Halı Saha’da futbol, Çırpı Çok Amaçlı Spor Salonu’nda badminton, voleybol, futsal, basketbol, Asarlık Çok Amaçlı Spor Salonu’nda badminton, Beydağ Spor Salonu’nda hareket eğitim, futbol ve voleybol, “Her alanda, her yaşta spor” projesi kapsamında üç farklı alanda yetişkinlere step-aerobik, zumba, sağlıklı yaşam, Uzundere Can Çağnay Spor Salonu’nda güreş, Celal Atik Spor Salonu’nda özel öğrencilere basketbol eğitimleri ücretsiz sunulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu