Politika

Oğuzhan Uğur Kimdir? Hangi Partiden Teklif Aldı?

Geçtiğimiz günlerde “Mevzular Açık Mikrofon” adındaki program ile siyasi konukları ağırlamasıyla adından sıkça söz ettiren Oğuzhan Uğur bugünlerde “Oğuzhan Uğur hangi partiden teklif aldı” iddiasıyla gündeme geldi. Peki Oğuzhan Uğur kimdir?

Sosyal medya hesabından “Daha önce üç farklı partiden milletvekilliği teklifi aldım, az evvel dördüncü parti de milletvekilliği teklifini iletti. Ben de yani hiç duruş sergileyememişim sanırım. Farklı farklı partiler. Peki, şimdi olumlu düşünürsem, aday adayı adayı mı oluyorum?” şeklinde yaptığı paylaşım ile birlikte siyasi partilerden teklif aldığını belirten Uğur’un teklife sıcak bakmadığı düşünülüyor.

Oğuzhan Uğur Kimdir?

Oğuzhan Uğur kimdir babası kimdir

Oğuzhan Uğur kimdir diye merak edenler için 29 Ocak 1984 tarihinde Hasan Atilla Uğur ve Pakize Uğur’un ilk çocukları olarak Ankara’da doğmuştur. Günümüzde Youtube fenomeni olarak bilinmektedir. Tanınırlığını BaBaLa TV kanalından yaptığı talk show tarzı paylaşımlarla arttıran Uğur aynı zamanda senaristlik, yönetmenlik ve karikatüristlik de yapmaktadır. Genellikle Youtube üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınan Uğur, Murat Dalkılıç’ın “Leyla” isimli şarkısının klibinde de yönetmenlik yapmıştır.

Son dönemlerde ülkemizde sıkça adı duyulan “Mevzular Açık Mikrofon” programında moderatör olarak görev yapan Uğur bu programda 2023 Türkiye Cumhuriyeti Başkanlık seçiminde rol oynayacak pek çok partiden birçok konuğu programında ağırlamıştır. Aynı zamanda sosyal medya yasası üzerine yaptığı özel yayın ile de adından sıkça söz ettiren bu program “Oğuzhan Uğur hangi partiden teklif aldı” iddiasıyla gündeme gelen Oğuzhan Uğur’un ülkemizde adından çokça söz ettirmesinde etkin bir rol oynamıştır.

Hasan Atilla Uğur Kimdir?

19 Aralık 1957 yılında Ankara’da dünyaya gelen Hasan Atilla Uğur “Oğuzhan Uğur hangi partiden teklif aldı” iddiasıyla adından söz ettiren Oğuzhan Uğur’un babasıdır. “Oğuzhan Uğur kimdir?” sorusu kadar, Uğur’un babasının kim olduğu da merak konusudur. Ülkemizin saygı değer bir subayı olan Hasan Atilla Uğur 1979 ile 2007 yılları arasında Türk Silahlı Kuvvetlerinde ordumuza hizmet vermiştir. 1999 yılında terör örgütü lideri olarak tanınan Abdullah Öcalan’ın yakalanması ve tutuklanmasında önemli rol oynayan Hasan Atilla Uğur ilk sorguyu yapan kişi olmasıyla da adından söz ettirmiştir. Bir dönem Vatan partisi ile siyasi hayata da atılan Hasan Atilla Uğur günümüzde siyasette yer almamakla birlikte, Oğuzhan Uğur babası ile birlikte zaman zaman YouTube kanalında ülke gündemi ile ilgili videolar paylaşmaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu