Gündem

Özaslan: “Devletin varlık sebebi halka hizmettir”

Her hafta Cuma günü saat 11.11’de Şanlıurfa’nın bir sorununu ve bu soruna yönelik çözüm önerilerini paylaşan HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, bu hafta ise selden dolayı yıktırılan fakat 3 aya yakın bir süre geçmesine rağmen hala yapılmayan ve esnafın mağduriyetine sebep olan köprüleri dile getirdi.

Özaslan “HÜDA PAR olarak bu hafta Şanlıurfa esnafının sel felaketinden bu yana yaşamış olduğu büyük bir mağduriyeti dile getireceğiz” dedi.

Selden dolayı yıktırılan köprülerden dolayı mağdur olan esnaflar HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan’dan mağduriyetlerinin giderilmesi için destek talep ettiler. Özaslan ise bu çağrıya kulak vererek esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.

Özaslan “Burası eski sanayinin olduğu yer. ŞUTİM, hal pazarı, özel hastane, oduncu pazarı, stada giden yol ve burası eski Sanayi. Şehri bağlayan bir boğazdır aslında burası. Sel günü buradaki köprüler kaldırıldı.  Hemen yapacağız dedi yetkililer, gidiş o gidiş. 3 gün sonra, 5 gün sonra, buradaki esnaf defalarca ilgili kuruma gitti. DSİ ile görüştüler. DSİ sürekli önümüzdeki hafta, 10 gün sonra, bir ay sonra diyor. İki buçuk ay oldu. Köprü hala yapılmadı. Esnaf iş yapamaz hale gelmiş. Araçlar geçemiyor, tehlike oluşturuyor. Ve sadece buradaki köprü değil bunun devamında yıkılan iki köprü daha var. Onlar da maalesef yapımı bekliyorlar. Ben buradan bütün yetkililere sesleniyorum; devlet insan için vardır. Devletin varlık sebebi halka hizmettir. Eğer bu hizmet de olmayacaksa o zaman bütün yetkililer kendini bir sorgulamalı” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu