PolitikaSon Dakika

Zafer Partisi, ikinci turda Kılıçdaroğlu’nu destekleyecek

Özdağ, “Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ikinci turda destekleme kararı verdik. Hayırlı olsun.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

“Türkiye’nin geleceği açısından, Türkiye’nin huzurlu bir ülke olması açısından, Türkiye’nin güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşup daha sağlıklı bir yol yürümesi açısından her bir genel başkana her bir siyasi partiye sorumluluklar düşüyor. Bizler de bu sorumluluğun bilincinde olarak bir araya geldik oturduk konuştuk. Güzel sonuçlar elde edildi dolayısıyla ev sahipliği yaptığı için başta sayın genel başkana ve arkadaşlarına da teşekkür ederim. Türkiye güzel günlere gebe zaten umarım çok daha güzel bir atmosferde seçim sonrası tekrar buluşacağız ve Türkiye’yi huzura kavuşturacak adımları atacağız. Ben tekrardan sayın genel başkan ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim.”

Özdağ’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Sayın Genel Başkana teşekkür ediyorum. Türkiye’nin en önemli sorunu hiç şüphesi ülkemizde yaşayan 13 milyon sığınmacı ve kaçağın vatanlarına geri yollanmasıdır. Bu 13 milyon sığınmacı vatanlarına geri yollanmadan ve yenilerinin gelmesi kararlı politikalarla engellenmeden Türkiye’nin ekonomik sorunlarını aşması mümkün değildir.

Yılda 11 milyar dolar sığınmacılara harcayarak Türk halkının fakirlikten kurtaramayız, kiraların yükselmesini engelleyemeyiz, vatandaşlık satarak Türk halkının gayrimenkul almasını rahatlıkla sağlayamayız, sokaklarda güvenliği sağlayamayız, çocuklarımıza iş bulamayız. Özetle nasıl bir yüzücünün bacaklarına yirmişer kilo demir bağlarsanız ne kadar iyi yüzücü olursa olsun yüzemez ise bir ülke de 13 milyon sığınmacı ile ekonomisini güvenliğini doğru bir çizgiye oturtamaz. Bundan dolayı 14 Mayıs seçimlerine giderken Türk halkından biz Zafer Partisi olarak sığınmacıları vatanlarına geri yollamak için destek istedik. Ancak partimizin yeni kurulması, medyada uygulanan ambargo yeterince erişmemizi engelledi. Fakat birinci turun sonunda gördük ki ortaya çıkan siyasi görünüm iki adayın 28’inde ikinci yarış için Türk halkının önüne gideceği bir çerçeveyi oluşturmuş.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Bey bizi ziyaret etti kendilerine sığınmacılar konusunda ne yapmayı düşündüklerini sorduk. Anlattıkları şey sığınmacıların vatanlarına geri dönmesini içermiyordu. Kemal Bey ile görüştük. Kemal Bey çok net bir şekilde sığınmacıların vatanlarına geri dönmesi gerektiğini ve bu politikayı izleyeceğini söyledi bu politikanın detaylarını konuştuk.

Zafer Partisi’nin önermiş olduğu 1 sene içerisinde uluslararası hukuka uygun, insan haklarını gözeten dönen Suriyelilerin Suriye’de güvenliğini sağlayacak ama Türk ekonomisi üzerindeki yükü de kaldıracak sokaklarımız tekrar güvenli hale getirecek uyuşturucu çetelerini okullarımızın önünden çözecek bir model üzerinde fikir birliğine vardık ve bundan dolayı da Zafer Partisi olarak Sayın Kılıçdaroğlu’nu seçimin ikinci turunda destekleme kararı verdik. Hayırlı olsun.

Birinci turda Cumhur İttifakına oy vermiş, Millet İttifakına oy vermiş ve ATA İttifakına oy vermiş değerli seçmene ve bütün seçmenlere çağrım şu:

“Değerli yurttaşlar eğer annelerinizden ve babalarınızdan aldığınız Türkiye’yi çocuklarınıza devretmek istiyorsanız, Türkiye’nin Türkiye olarak kalmasını istiyorsanız, göçmenistan olmasını istemiyorsanız, kızınız sokağa çıktığında endişelenmek istemiyorsanız, 28 Mayıs’ta yapılacak seçimde 13 milyon sığınmacıyı vatanına yollayacak politikaya ve politikacılara destek verin ve Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verin.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu