Kültür-SanatMagazin

Başkent 19 Mayıs Bayramı’nı Sıla’yla kutladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen konserde Sıla, hem göze hem kulağa hitap etti.

Şarkıcı sahnede hep bir ağızdan söylenen şarkılarının yanı sıra bayram konseri anısına kendisine özel olarak tasarlanan kostümüyle de büyük beğeni topladı. Smokinden stilize edilmiş, kravatı, gömleği ve ceketiyle dikkat çekti. Sanatçı, seyirciye 19 Mayıs kutlamasını sahneden söylediği ”Ne kadar kıymetli, önemli bir bayramda beraberiz hepimizin bayramı coşkuyla kutlu olsun.” sözleriyle gerçekleştirdi.

İlginizi çekebilir: Başkan Soyer’den 19 Mayıs Mesajı

19 Mayıs kutlama konserinin ev sahibi olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşiyle birlikte sahneye çıkarak Sıla’ya çiçek takdim etti ve seyirciye bir konuşmayla hitap etti.

“Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlattığı hürriyet yürüyüşünün 27 Aralık’ta Ankara’da 35 bin kişinin coşkuyla karşılamasıyla sonuçlandığı bir kente işte böyle bir coşku yakışırdı. Tarih boyunca karanlığın yerine aydınlığın, suskunluğun yerine coşkunun, mutsuzluğun yerine umudun hakim olduğu bir kente, başkente bu coşku çok yakışırdı. Burası Ata’mızın emaneti. Kendi mülküyken bize bağışladığı, Atatürk Orman Çiftliği’nde Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda bizlere bu coşku yakışırdı.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu