Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan Edirne’de

Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Devletimize 1 asır başkentlik yapan İstanbul’un Fethi’ni adım adım hazırlayan Edirne ile Türkiye Yüzyılında yeni fetih rüyaları görmeye hazırlanıyoruz.

Bugün karşımda bambaşka bir ihtişam var. Geleceğimizin teminatı sevgili gençler sizleri muhabbetle selamlıyorum. Serhat şehrimiz Edirne’yi hasretle selamlıyorum. Bir ömür seni sevmeye az gelir Edirne.

Tarih boyunca şanlı akıncılar çıkartan Edirne’nin desteği olduktan sonra biz yedi düvele meydan okuruz. Medeniyetimizin eserlerinin yeşerdiği Edirne’de şairleriyle, alimleriyle dünyaya medeniyet dersi veren Edirne’yle ruhumuzu destekledik.

CHP miting yapıyor meydanı dolduran bölücü örgüt sempatizanları ne diyor: ‘Dişe diş kana kan’ diye slogan atıyor, destek açıklaması yapıyor. Edirne’de yatan 51 vatandaşımızın kanı olan Selo Kılıçdaroğlu’na destek mesajları yağdırıyor. Yurt dışına kaçan FETÖ’cüler CHP’nın reklam ajansı gibi çalışıyor. Avrupasından Amerikasına her gün destek yağıyor. Bölcülere dönüp ‘siz kim oluyorsunuz da oy istiyorsunuz’ diyen oldu mu? Yabancı medyaya dönüp ‘bizim seçimimizden size ne’ diyeni gördünüz mü? FETÖ’cülere ‘kesin sesinizi’ diyen oldu mu?

Kimine bakanlık sözünü vermişler, kimine cezaevlerini boşaltma sözü vermişler. Neymiş İmralı’nın kapısını kıracaklarmış, Öcalan’ı dışarı çıkaracaklarmış. Erdoğan Cumhurbaşkanlığına devam ettiği sürece biz hukuku, adaleti size teslim etmeyiz. Ekonomimizi tefecilere teslim etme sözü vermişler. Neymiş 300 milyar dolar getirecekmiş.

Dünkü İstanbul mitingini gördünüz. Dün 1 milyon 700 bin kişi Atatürk Havalimanı’ndaydı. Bu kadar insanı bayrak, ezan ve vatan sevgisinden başka ne getirebilir? Az önce Kırklareli’ndeydik. Kırklareli’nde 20 bin kişi vardı. Şu anda Edirne’de karşımda 25 bin kişi var.  Vaat diye anlattıklarının yarısı yapılmış yarısı da saçma sapan işler olan birine bu ülke bırakılır mı?

AK Parti’ye, MHP’ye, Cumhur İttifakı’na LGBT girebilir mi? Çünkü bizde aile kurumu kutsal. Aile kurumumuza bu lekeyi sürdürmeyiz.

Kendi Provokasyonlarıyla Olay Çıkarıyorlar!

15 Temmuz gecesi benden 1,5 saat önce Kemal tankların arasından kaçırılarak belediye başkanını evine gitti. On binlerce İstanbullu orada beklerken “ben bilmiyordum” diyor, sen o kadar İstanbulluyu nasıl görmedin. Adamın hayatı yalan. Bakırköy Belediye Başkanının evinde kahvesini yudumladı.

Kendi provokasyonlarıyla olay çıkarıp utanmadan şehirlerimizi karalamaya çalışıyorlar. Bu milleti kirli oyunlarına alet edemeyecekler. Sizlerden 14 Mayıs’ta sandıklara iyi sahip çıkmanızı istiyorum. Dik duruyoruz dikleşmiyoruz. İnşallah 14 Mayıs’ta yola devam edeceğiz.

Önümüze çıkartılan nice engellere, tuzaklara rağmen yürüttük. Milli iradenin bileğini bükemeyinve ekonomik tuzakları ortaya koydular. Salgından savaşa kadar küresel krizle de buluştuk. Dimdik ayakta durmayı başardık. Gıdadan kiraya hayat pahalılığı başta olmak üzere milletimizin günlük hayatında yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Türkiye’nin asırlık sorunlarını nasıl biz çözüme kavuşturduysak bu sıkıntıların üstesinden de yine biz geleceğiz.

Terörü bitirir bitirmez petrolü bulduk, kullanmaya başladık. Türkiye 21 yıldır kazancı altyapı yatırımlarına harcadı. Bundan sonra elde edilecek katma değeri milletin refahına harcayacağız. Ülkemizi 21 yıllık hizmet ve eser siyasetiyle büyütürken Edirne’ye de 46 milyar liraya yakın kamu yatırımı yaptık. Bundan sonra ülkemizin elde edeceği katma değerin büyük kısmını milletimizin refahını artıracak çalışmalara kullanacağız.

Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren projemizin yapımı etaplar halinde sürüyor. Projenin tamamlanmasıyla yolcu seyahat süresi 1,5 saate inecek.

Kaybedeceklerini anladıkları için şimdiden çamura yatmaya başladılar. Her partinin temsilcisinin yer aldığı heyetlerin gözetiminde yürütülen çalışmaların üzerine sanki bunu bilmiyormuş gibi gölge düşürmeye kalkıyorlar.

Milleti tahrik ederek, buna güçleri yetmeyince tahkir ederek yaşayacakları hezimete şimdiden kılıf arıyorlar. Bu milleti kirli oyunlarına alet edemeyecekler, ezeli ve ebedi kardeşliğimize leke süremeyecekler.

Resmi rakamı aldırdım şu anda Edirne’de 25 bin kişi var. Haftaya pazar günü sandıkları patlatmaya var mıyız.?”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu