Politika

İnce: “Memleket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortasıdır”

İnce, Memleket Partisi’nin Türkiye Cumhuriyeti için sigorta olduğunu ileri sürerek, “HDP’liler, AK Parti içindeki Atatürk ile problemli olanlar, CHP listelerinden seçilen 77 kişi. O parmakların nereye kalkacağı belli değil. O parmaklar, Atatürk’e, Cumhuriyete aykırı her işe kalkabilir. Bu yanlışı düzeltmenin bir tane yolu var. Memleket Partisi’ni Meclise sokmaktır. Meclise, Memleket gerekli.” dedi.

Nazilli meydanında seçim otobüsünün üstüne çıkan İnce, diğer partilerin stantlarında görev yapanlara başarı dileklerinde bulundu.

“Gençler dans da edecek, müzik de çalacak”

İnce, “Bu bir şölendir. Bu bir bayramdır. Bu bir yarıştır. Bir demokrasi sınavıdır.” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“’Bugün biri müzikle olmaz bu iş’ demiş. Ben de ona diyorum ki Nazilli’den, bal gibi olur. 21 yıldır bu Erdoğan, gençlerin yaşama sevincini elinden aldı. Umutlarını tüketti. Gençler yurt dışına gitmek istiyor. Ben de gençlere diyorum ki; Bu ülkeden gitmeyin. Yüzünüz gülsün. Yüzünüz huzur bulsun. Dans edin, eğlenin hiç önemli değil. Bunlara kulak asmayın. Hep birlikte, ‘Arabada gaz pedal’ deyin, hiç korkmayın. Bunlar genç genç. Bunlar dans da edecek, müzik de çalacak.”

“21 yıllık yıpranmış, kibirli bir Erdoğan var”

İktidara yönelik konuşan İnce, “Halkı fakirleştirmiş. Sokakları sığınmacılarla doldurmuş. Tarımı bitirmiş. Hayvancılığı bitirmiş. Gençlerin umutlarını tüketmiş. Deprem vergilerini toplamış, ama depreme önlem alamamış. Memleketi batırmış bir Erdoğan var. Doları 1,60’dan almış 20 liraya çıkarmış. Yani kiralar artmış. İnsanlar ev almayı bırak, kiraları ödeyemez hale düşmüş. 21 yıllık yıpranmış, kibirli bir Erdoğan var.” dedi.

“AK Partililerin çocuklarından oy alıyorum”

İnce, kendisinin oy aldığı kesimin farklı olduğunu dile getirerek, “Muharrem İnce’nin oy aldığı kesim gençler. Sandık başına gitmediler. AK Partililerin çocukları yaa, AK Partililerin çocukları. Muharrem İnce’nin gönüldaşları, Memleket Partisin üyeleri benim müridim değil ki? Yani ben çekilince onların hepsi Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye mi? gidecekler. Böyle bir dünya var mı? Sen çekil, sen çekil, sen de çekil, Erdoğan’da çekilsin, tek başına girsin o zaman daha kolay kazanır. Böyle siyaset mi olur?” diye konuştu.

“İftira zinciri ile uğraşıyorum”

45 gündür iftiralarla uğraştığını öne süren İnce, “Bir gün kalkıyorum. 5 milyon dolarlık bir dekont. Memleket Partisine bağış yapılmış. Bunu kim yapıyor? FETÖ’cüler yapıyor, yurtdışından yapıyorlar. Ama kim yayıyor? Benim eski dostlarım eski kardeşlerim CHP’liler bunu yayıyor. Çok ayıp bu ayıp.” şeklinde konuştu.

İnce, konuşmasının sonunda eliyle 3 işareti yaparak alandaki gençlerden en az 3’er kişiyi ikna etmelerini istedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu