Politika

İnce: “Devleti yeniden inşa edeceğiz”

Gençlere seslenen İnce “Çekilme sonuna kadar mücadele diyenler parmak kaldırsın” dedi. Gençlerin “Devam” demesi üzerine İnce, “Çocuklar sizi yalnız bırakmayacağım. Sonuna kadar devam. Bir daha da, bana bu tür davetlerde bulunmayın lütfen. Ya, nasıl demokrasi getireceksiniz siz memlekete? Hani siz memlekete demokrasi getirecektiniz. Sahte dekont yaparak, sahte kaset yaparak, tehdit ederek, çekil diye baskı yaparak, siz mi? getireceksiniz” diye konuştu.

“21 yıl sonunda fukaralık var”

İnce, “Bu ülkeyi 21 akıldan bilimden uzak, bilimden uzak birisi yönetiyor.” diyerek, şunları söyledi:

“Akılla arasına mesafe koymuş. Doları 20 lira yapmış. 1,60’dan almış 20 lira yapmış. Tarımı bitirmiş. İnsanlar et yiyemiyor. Sokakları Suriyelilerle doldurmuş. Merkez Bankasının rezervlerini bitirmiş. Pasaportumuz iş yapmıyor. Bilimi terk etmiş. Aklı terk etmiş. Normalde bu iktidarın yüzde 10 bile alamaması lazım. Ama bu AK Parti hala birinci parti. Bakın ortada bir gariplik var. 21 yıldır Türkiye’yi yönetiyor. 21 yıl sonunda fukaralık var. Sokaklar sığınmacı dolu.”

“Bana baskı kuruyorlar”

Kendisine baskı kurulduğunu iddia eden İnce, “Saraya giden CHP’li ile başladı. Sonra ben bunları mahkemeye verdim. Mahkemeyi kazandım. Haberi yazan gazeteciye 3 kuruşluk dava açtım, davayı kazandım. Demek ki 3 kuruşluk adammış. Sonra tehdit etmeye başladılar. Ben boyun eğmedim, diz çökmedim. Sonra sahte dekontlar üretmeye başladılar. 5 milyon dolar, 10 milyon dolar. Dekontları üretiyorlar. Çocuklar, evlatlarım bir siyasi partiye 223 bin TL’den fazla para bağışlayamazsınız.” ifadelerini kullandı.

“Bütün terör örgütleri Muharrem İnce’ye saldırıyor”

İnce, Türkiye’de bir ilk yaşandığını dile getirerek, “Bütün terör örgütleri Muharrem İnce’ye saldırıyor. Bir yandan PKK, bir yandan FETÖ, bir yandan Hizbullah… Ben de Köroğlu gibi döne döne, vuruşa vuruşa çarpışıyorum. Bu ittifakların birisi Hizbullah’a güveniyor. Birisi PKK’ya güveniyor. Ben de bu ülkenin gençlerine güveniyorum, gençlerine. Türkiye’nin neresine gidersen gideyim bu şekilde gençler beni karşılıyor.” dedi.

“Devleti yeniden inşa edeceğiz”

Kendisini dinleyen gençlerden Memleket Partisi için 3’er kişiyi ikna etmesini isteyen İnce, bu konuda söz aldıktan sonra şöyle devam etti:

“Bakın biz bu ülkede biz ne yapacağız? Önce huzur getireceğiz. Önce hukuk, önce hakkaniyet.  Devlete güveni yeniden kuracağız, devleti yeniden inşa edeceğiz. Yani sizin umutlarımız çalınmayacak. Sizin sorularınız çalınmayacak. Hazinede paramız çalınmayacak. ÖSYM’ye güveneceksiniz. TÜİK’e güveneceksiniz. Merkez Bankasına faiz açıkladığında güveneceksiniz! Önce devleti yeniden inşa edeceğiz. Sonra işe girmelerde ve kamuda yükselmede liyakat esas olacak, liyakat.”

“Gençler umutlarınızı yeşertin”

İnce, her yıl 10 bin genci yurt dışına göndereceklerini ileri sürerek, “Ama oralarda kalmak yok. Oralarda okuyacaksınız gelip memlekete hizmet edeceksiniz. Memleketi terk etmek yok. Bu memleket bizim. Göllerini biz temizleyeceğiz, sokaklarını biz temizleyeceğiz, ormanlarına biz bakacağız. Bunu birlikte yapacağız, sizde birlikte yapacağız.  Umutlarınızı yeşertin, umutlarınızı yüceltin.” şeklinde konuştu.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu