Politika

Mustafa Şentop, başkanlık görevini Devlet Bahçeli’ye devretti

Şentop’un konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bugün itibarıyla ilk defa yeni Meclis toplanmış oluyor ve 28’inci dönem başlamış oluyor. Hayırlı olmasını Cenab-ı Haktan diliyorum. Ben de 24 Şubat 2019 tarihinde devralmış olduğum Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı görevini şu an itibarıyla zatıalinize bir kemali huzurla, imanla devrediyorum. 27’nci dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin başkanlığını, 29’uncu başkanlığını üstlendim. Cenabı Hakka milletimize böyle bir görevde ve böyle bir dönemde hizmet etme imkanı verdiği için şükrediyorum.

Meclis Başkanı olarak seçilmemde beni aday gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’ye, destek veren bütün milletvekili arkadaşlarımıza, bu dönem boyunca birlikte çalıştığımız bütün milletvekillerine de teşekkür ediyorum.

TBMM’nin bir üyesi olmak çok büyük bir şereftir. TBMM, malumunuz gazi Meclistir.

Bu dönem içerisinde büyük zorluklar da yaşadık başta pandemi olmak üzere. Nihayetinde şubat ayında yaşamış olduğumuz acı olay, deprem vesilesiyle de TBMM’nin üstün gayretlerle, fedakarlıklarla çalıştığını ifade etmek isterim. Bu dönemde beraber çalıştığımız bütün milletvekili arkadaşlarımıza ve TBMM’de birlikte görev yaptığım bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

Kemali huzurla ve bahtiyarlıkla büyük siyaset ve devlet adamı Sayın Devlet Bahçeli’ye devrediyorum. Yeni dönem hayırlı olsun inşallah.”

Devlet Bahçeli, konuşmasında “İnşallah milletimiz için hayırlara vesile olur.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu